• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
15 Haziran 2012 Cuma

Pirlo-Modriç Maçı

Hırvatistan - İtalya maçından önce Biliç maçın kilit isimlerinin Pirlo ve Modriç olacağını söylemişti. Biliç'le beraber 1 ayda Beşiktaş için adı geçen 14 teknik adamdan bir diğeri olan Mustafa Denizli'nin kulakları çınlasın, Biliç %51 haklı çıktı!

İtalya'yı öne geçiren gol Pirlo'nun harika frikiğinden geldi. Artık bu kadarrahat frikikleri daha çok FIFA ve PES gibi futbol oyunlarında görüyoruz. Zaten o oyunlardaki en verimli frikik kullanma tekniklerinden birisi de bizzat Pirlo'nun gerçek hayatta kullandığı serbest vuruş tekniği model alınarak tasarlanmış! Tabii Pirlo sadece duran topların değil, "durmayan toplar"ın da efendisi. İtalya'nın 33'lük virtüözü sadece harika bir gol atmakla kalmadı, ilk yarıda oyunu adeta bizzat kendisi yazmış gibi okudu. Özellikle Motta çıkana kadar Juventus orta sahasında da bir nevi usta-çırak ilişkisi kurduğu Marchisio ile beraber önemli bir futbol dersi verdi: Belirleyici olan topa kuru kuruya sahip olmak değil, topa nerede nasıl sahip olduğun ve onu nasıl kullandığın da topa sahip olmak kadar önemli.

SLAVEN BİLİÇ AYARI!

İlk yarıda "Hırvatistan'ın Pirlo'su" olması beklenen Modriç ise aynı anda çok şey yapmak istediği için her şeyi yarım yamalak yaptı. Çünkü Modriç aynı anda hem ön libero, oyun kurucu, klasik 10 numaralar gibi santrfor arkasında oynamaya çalıştı. 2. yarıda ise Motta'nın yerine giren Montolivo'nun sırıtması üzerine orta saha mücadelesi Hırvatistan lehine dengelendi. Pirlo hariç İtalyan orta sahası sadece kontrataklar üzerine yoğunlaşınca, set oyununda daha çok geri pas ve yan paslarla 1-0 üzerine yatmaya çalıştılar.

Ancak Biliç, hem ortada Modriç'in yükünü hafiflettihem de kanatlarını birer oyuncuyla savunan İtalya'ya karşı kanatta 2'şer oyuncuyla organize hücumlar geliştirince skoru eşitledi. Tabii ki bir kez daha 2 kişilik oynayan Srna bu kanat varyasyonlarının kilit ismiydi. Srna, Türkiye'de gönül verdiğim takıma gelmek isterse, onu Donetsk'ten Köyiçi'ne sırtımızda taşımaya hazır bin kişi bulabilirim! Futbol hayallerimiz bir yana Biliç'in sadece 200 bin Euro farktan Beşiktaş yerine Moskova'ya gitmesi Hırvatistan'ı her izlediğimde futbol kalbimizi biraz daha acıtıyor!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''