• $13,4418
  • €15,3186
  • 769.743
  • 1857.4
30 Nisan 2014 Çarşamba

Oyuncuya göre taktik forever

B.Münih bu sezon Avrupa’nın 5 büyük liginde şampiyonluğunu en erken ilan eden takım olurken Bundesliga tarihininde en erken şampiyon olan takımı olmayı başarmıştı. Bayern’in Şampiyonlar Ligi bağlamındaki en büyük sorunu da o gün başladı. Ligdeki kalan maçlarında, büyük takımları sürekli maksimum seviyede tutan rekabetçi baskıyı hissetmeyen Bayern, Devler Ligi’nde ilk olarak bir önceki turda son 20 yılındaki en kötü sezonunu yaşayan M.United karşısında zorlandı. Ligde ise işler göreceli olarak daha da sarpa sardı: İki hafta önce, ligde şampiyonluğunu çoktan ilan etmiş Bayern, lig sonuncusu Braunschweig ile oynamadan önceki son 3 haftayı baz alırsak, o 3 haftada lig sonuncusu, lig şampiyonundan daha çok puan toplamıştı.

R.Madrid rövanşı öncesi asıl düşüş göstergesi ise Bayern’in dün geceki maçtan önce Bundesliga’da evinde oynadığı son 3 maçta, ligde sezon boyunca kendi sahasında yediği gollerin %36’sını yemiş olmasıydı. Bayern’deki bu motivasyon ve form düşüşünün en iyi farkında olanlardan birisi ise tabii ki ilk maçta da şahit olduğumuz gibi Ancelotti’ydi. Kariyeri boyunca hangi takımı çalıştırırsa çalıştırsın Bayern Münih gibi bir dev karşısında hiç yenilgi almayan Ancelotti, oynatmak istediği futbola uygun takım kurmak yerine elindeki kadrodan optimum verimi alacak futbolu oynatan post-modern bir İtalyan hoca.

Bu yüzden Ancelotti, elinde Pirlo varken Milan’a daha çok sabırlı pasa dayalı futbol oynatırdı. Ve tam da bu yüzden Real Madrid’de elindeki en değerli iki oyuncu Cristiano Ronaldo ve Bale olduğu için Ancelotti, Real Madrid’i Milan’dan farklı oynatıyor. Ronaldo ve Bale dünyanın en hızlı, fuleli bir o kadar da zeki iki faal hücumcusu. Ancelotti, onların yeteneklerinden maksimum verim almak için topa sahip olarak kısa pas oynatıp rakibin gömülmesine izin vermemek hedefiyle aksine onların boş alanlar bulması için daha direkt, daha kontra bir futbol oynatıyor. Bu sayede Ronaldo tüm zamanlarda bir Şampiyonlar Ligi sezonunda en çok gol atan futbolcu oldu. Bu sayede Real Madrid ilk kez Bayern’i Münih’te yenip finale çıktı.

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı