• $13,4605
  • €15,2441
  • 796.844
  • 1910.29
24 Şubat 2013 Pazar

Öp McGregor'un elini!

Hakemi değil onu bu seviyesine rağmen bu maça atayanların seviyesini, niyetini sorgulamak lazım. Sahi, Sivas deplasmanının ertesi günü Beşiktaş adına çok daha tarihi öneme sahip bir maç var, ibra maçı! O maçta Türkiye kimin Beşiktaş'ın iyiliğini, kimin kötülüğünü istediğini daha net görecek!

Niyet demişken; her ikisi de "kazanma niyeti"nin forma giymiş hali gibi mücadele eden Toraman ve Veli'nin orta saha preslerinin, ekstra kilit paslarının hakkını teslim edelim. Lakin bir ara bu sanki 4 ciğeri varmış gibi koşan ikiliye rağmen 3 puan zor gözüküyordu. Daha doğrusu bir ara Beşiktaş o kadar havadan uzun top attı ki, topu bile göremedik!

Samet Aybaba "Yurt dışında çalışmak istiyorum" demişti. Herhalde hedefindeki lig İngiltere Premier Lig ki Beşiktaş ilk 45'te Stoke City tarzı uzun hava topları denedi. 45 dakikada sadece McGregor 10 tane hava topu yolladı. Bu arada Aybaba'nın İngiltere'de çalışan teknik adamlar tarzı taktığı kaşkolü güzel ama 'Feda' sezonunda Kartal Yuvası'nda satılan kaşkollerden takarak çıkması daha güzel olmaz mı? Belki o zaman kaşkolu "Sir" usulü takmayınca Stoke tarzı uzun toplar da bir daha tekrarlanmaz!

ALINAN DERSLER

2. yarıda hoca kaşkolunu değiştirmedi ama neyse ki, Beşiktaş'ın oyun stratejisini değiştirdi. Almeida sahada olsa o "Hava Kuvvetleri Futbolu" bir nebze anlaşılabilirdi. Niang, Marsilya'yı yıllar sonra şampiyonluğa taşırken o takımın Almeida'sı Brandao'nun indirdiği hava toplarına koşarak gol kralı olmuştu.

2. yarıda Beşiktaş'a uygun bir taktikle oynanınca Niang da daha az kötüydü. Holosko ise 90 dakika hayalet Casper modundaydı. İleride fark yaratan ise Olcay'dan başkası değildi. Olcay'ın kilit pası kadar Hilbert'in emek ve tekniği ustalıkla birleştirmesi de golü getirdi.

1- 0 öne geçtikten sonra 10 kişilik rakip karşısında daha önceki hataları tekrarlamayan herkes ders almış. Ama asıl dersi hafta içinde formsuzluğuna sebep olan saha dışı hatalarını düzelten McGregor almış. Hatta ders almakla kalmadı da sinirli İskoç. 2'si jenerik 4 kritik kurtarışla kalecilik dersi de verdi.

 

 

 

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik yanıtlıyor</p><p><

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor