• $8,4044
  • €9,9887
  • 489.189
  • 1408.81
8 Kasım 2013 Cuma

Onur çıktı Olcan girdi!

Trabzon, UEFA Ligi gruplarında oynadığı daha önceki karşılaşmalarda ortalama %44 topa sahip olma oranı yakalamıştı. Bu tabii ki Mustafa Reşit Akçay’ın A planı olan ve UEFA Ligi’nde daha öncesinde Trabzon’un başarılı sonuçlar almasını sağlayan kontratak stratejisinin doğal sonucu olarak da açıklanabilir. Ancak dün gece ilk 45’te Trabzon’un topa sahip olma oranı %35’te kaldı. Santra öncesinde UEFA Ligi gruplarında gol atamamış tek takım olan Legia karşısında ilk yarıda topa bu kadar da az sahip olunca Trabzon etkili kontra da yapamadı.

Legia’nın en büyük yıldızı taraftarı. Legia 11’inde yer alan oyuncular arasında Trabzonspor 11’ini zorlayabilecek tek oyuncu ise Limassol’dan aldıkları stoper Dossa Junior. O da ilk yarıda Sol Bamba telafi etse de affedilmesi zor hatalar yaptığı için.
Bamba hiçbir zaman Avrupa’nın en hızlı 20 stoperinden birisi olmadı. Tam da bu yüzden PSG altyapısında yetişmiş ve 40’tan fazla kez Fildişi Sahili milli olmasına rağmen İngiltere’nin 2. kümesinden öteye gidemedi. Ancak Bamba Türkiye’ye geldiği günden bu yana daha da yavaşladığı gibi Hibernian’da oynarken hız eksikliğini telafi ettiği ‘pozisyonu önceden sezme’ yani oyun zekâsı hızını da kaybetti. Bamba dün gece ilk yarıda pozisyonları önceden sezmek bir yana top rakipte değilken rakibe pozisyon yarattı.
Yine de başta Henrique olmak üzere ilk yarıda daha önce Trabzon formasıyla UEFA Ligi’nde iyi işler yapan oyuncular o kadar kötü performans sergilediler ki kendi yaptığı hatadan rakibe hediye edilen pozisyonları kesen Bamba bile ehven-i şer gözüktü. İlk yarıda en azından skoru değiştirmeyen isim ise Trabzon’un en büyük ve en istikrarlı yıldızı kaleci Onur oldu.
2. yarının başında Onur sakatlıktan dolayı devam edemeyince kafamızdaki soru işareti büyüdü. Ancak yedeği Zeki, ilk tehlikeli pozisyonda cevabını verdi! Sonrasında Colman ve Adrian “kalite ayarları”na dönünce Trabzon oyununu hızlandırıp pas isabet yüzdesini de düzeltti. Yine kontradan golü buldu. Olcan’ın ortası o kadar güzeldi ki top adeta “Benim de canım var” dercesine bir şekilde ağlarla buluştu.
2. golde ise Malouda teknik ve oyun görüşüyle “asist-orta dersi” verdi. Olcan ise sağ ayağıyla attığı şutla Hamdi Aslan’a selam yolladı. Maçtan önce Hamdi Aslan “Olcan iyi bir oyuncu. Orta-şut tercihlerini daha iyi yaparsa çok iyi bir oyuncu olabilecek potansiyelde” demişti. Olcan, ısınırken Hamdi Aslan’ı dinlemiş gibi oynayınca liderlik devam etti!

<p>Sosyal medyadan #HelpTurkey etiketiyle yayılan ve bir kesimin devletin mücadelesini hiçe sayarak

'Help Turkey' provokasyonu

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor