• $15,9675
  • €16,7924
  • 932.064
  • 2393.61
16 Kasım 2011 Çarşamba

Ömer'ler, Sinan'lar, Deniz'ler

İlk maçtaki en büyük hatamız şuydu: Hırvatistan'ın zaaflarından yararlanabilecek 'çalışılmış bir hücum planı'mız yoktu. Hırvatistan'ın stoperlerinin en zayıf noktaları bire bir kaldıklarında yeteri kadar hızlı olmamaları. Yani dün gece olduğu gibi rakip savunmanın göbeğine hızlı adamlarla kat ederek oynayınca Hırvatistan bocalıyor. Hırvatistan'ın kendi sahasında kaybettiği ilk maçta İngiltere, sadece Walcott'un hızıyla Hırvatları hezimete uğratmıştı!
Ancak biz ilk maçta rakip iki stoperin en güçlü yönleri olan hava toplarında gereksiz ötesi denemeler ve şişirmelerle hem topu, hem de 90 dakikayı kaybettik. İlk maçta rakip savunmanın zaafları üzerine çalışmadığımız gibi rakip hücumları durduracak 'çalışılmış bir takım savunması planı'mız da yoktu. Halbuki play-off demek 180 dakikalık satrançvari bir maç demek! Yetenekleriniz bir plan çerçevesinde kullanılmadıkça play-off'ta hiçbir işe yaramıyor maalesef!
Dün gece başta Ömer Toprak olmak üzere 3 hızlı düşünen savunma oyuncusuyla Oliç'in en büyük kozu olan 'kontra hızını' pasifize ettik. Ömer demişken, çalıştırdığı tüm milli takımlarda başarılı olan Hiddink'in bizde başarısız olmasının en önemli nedeni diğer takımlardakinin yarısı kadar bile çalışma yapmamış olması!
TEKNİKLE KALMAYALIM
Bizimkilerin yarı yeteneğinde oyunculara sahip olan İrlanda, 72'lik Trappattoni'yle finallere vize alıp biz hayal kırıklığına uğrayınca aklıma geldi: Trappattoni bir keresinde Klinsmann'a boş kaleye plase çalıştırıyor diye, efsane Alman golcü hocasına içerlemiş. Trappattoni de 'Büyük golcüsün ama senin şarkıcı versiyonun Pavarotti bile her gün çalışıyorsa sen de çalışacaksın yoksa salt yetenekle sürdürülebilir başarı gelmez' demiş!
 Ömer Toprak'ı Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga'da biraz izlemiş olsalardı, stoper sorunlarından bu kadar da acı çekmezdik, ben ona yanıyorum. O yüzden sadece teknik direktör değiştirmekle kalmayalım. Nuri Şahin'in saha içi liderliğinde diğer mevkilerin Almanya'da yetişmiş Ömer Toprak'larını milli takıma monte edelim: Deniz Naki, Yunus Mallı uzun vadede ofansif açıdan 'Ömer Toprak farkı' yaratacak isimlerden bazıları. Neyse ki Abdullah Avcı bu isimleri hepimizden çok daha iyi biliyor.

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister