• $7,5251
  • €9,0223
  • 410.424
  • 1538.04
28 Kasım 2010 Pazar

O bir futbol mücevheri...

 Ancak işlenip parlaması zaman aldı. 2004'te dönemin Hollanda devi Feyenoord'a geldiğinde de çok yetenekliydi ancak bireysel yeteneklerini forma giydiği takımdan çok kendisine oynamak için kullandığı için daha mütevazı takımlara sürgüne gitti. Belçika'da Westerlo, İspanya'da Getafe derken arada kiralık olarak Brezilya'ya bile döndü.

Sonra beklenmedik bir ülkenin sürpriz bir takımında uzaktan attığı mükemmel golle adını tüm Türkiye'ye duyurdu. Hatta Türkiye'ye gelmeden önce Türkiye Ligi'nin kaderini değiştirdi: 'Jajazede' olan Ertuğrul Sağlam, 'Hayat devam ediyor' diyerek Bursa'yı şampiyonluğa taşıdı.

GÜNEŞ FAKTÖRÜ
Sezon başında Sadri Şener başkanla Trabzon'da gezerken bordoyla nefes alıp maviyle nefes veren herkes başkana yeni transferin kim olacağını soruyordu. Başkan Şener ısrarla 'Şenol Güneş hoca kimi isterse o!' diye cevaplarken bana dönüp şunu söylemişti: 'Bizim İstanbul takımları gibi çok büyük bir ismi getirip havalimanı şampiyonluğu yaşayacak lüksümüz yok. Şenol Güneş'in taktik planına uyan en iyi ismi transfer edeceğiz'
Kore deneyiminden sonra  teknik direktörlüğünü daha da geliştiren Güneş, sadece Kore futboluna Premier Lig'in yeni yıldızı Lee'yi kazandırmakla kalmadı. Kendi futbol vizyonuna da çok şey kazandırdı! Trabzon topu kaybettiği anda tüm hatlarıyla kolektif savunmaya başlarken topu kazanır kazanmaz da hücuma olabilecek en hızlı ve en efektif şekilde çıkarak ligimizin en modern futbolunu oynayan takımı. Bir de Jaja'nın santrfor versiyonunu bulurlarsa yılların şampiyonluk hasretine son vermeleri içten bile değil!

<p>Ermenistan üzerindeki küresel güç mücadelesinin uzun süreceğini söyleyen Altınbaş Üniversitesi Öğ

Ermenistan'daki durum kimi, nasıl etkileyecek?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi