• $7,3102
  • €8,7847
  • 403.875
  • 1532.64
29 Kasım 2010 Pazartesi

Nobre, Nobre'ye karşı

 Zaman zaman Galatasaray'ın 3. stoperi zaman zaman da 'Gizli önlibero'su olarak Beşiktaş kontraataklarını inatla kesmeyi başardı. Herhalde devre arasında Schuster, Nobre'ye Beşiktaş'tan yılda 2.3 milyon euro aldığını hatırlatmış olacak ki 2. yarıda en azından Galatasaray stoperi kontenjanından oynamaktan vazgeçti. Hatta Guti'nin sanat eseri ortasında rakip ceza alanı içinde yapabildiği ender iyi şeylerden birisi olan kafa vuruşuyla Beşiktaş'ı 2-0 öne geçirip maça damgasını vurdu.
Artık Beşiktaş'ın rakipleri 1960 model mi 1910 model mi ona futbol tarihçileri karar versin! Ancak 21. yüzyıl Beşiktaş'ında yılda 2.3 milyon euro maaş ya da 8 milyon dolar bonservis bedeliyle oynayabilecek yetenekteki futbolcuların Nobre ve Tabata olmadıklarını Steve Wonder bile farkında!
Ama Galatasaray son yıllarda o kadar kötü yönetiliyor ki Nobre sürekli Galatasaray'a gol atmayı başarıyor. Uzun süredir bütçesi son derece mütevazı Anadolu ekipleri karşısında bile etkili olamayan Holosko, Galatasaray savunmasına zor anlar yaşatıyor.

1 SANİYE HARİÇ SÜPER CENK
Galatasaray en iyi oynadığı anlarda bile çok az sayıda gol pozisyonu bulabildi. Onların da çoğunda genç kaleci Cenk'e takıldı. Cenk yediği golde büyük hata yaptı, o ayrı. Fakat o pozisyon dışında kaleci için genç sayılabilecek yaşta kendisine güveniyle göz doldurdu. Genç yetenek, geriden usta liberoları hatırlatan şekilde ayağıyla oyun kurması ve Casillas'vari refleksleriyle Beşiktaş'ın en iyi ismiydi. Aurelio da Beşiktaş'a geldiğinden beri en iyi performansını sergiledi. Beşiktaş bu galibiyetle biraz olsun toparlanmak adına moral buldu. Ancak şampiyonluğa gerçek anlamda asılabilmek için sezon başındaki havasını yeniden yakalaması ve sakatların düzelmesi gerekiyor.

<p>Türkiye, adı sonradan 'post-modern darbe' olarak konulan müdahaleyle 24 yıl önce tanıştı. Peki, b

28 Şubat bitti mi? 28 Şubat'ın dinamikleri neler?

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başlandı! İşte ilk kareler