• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
26 Ocak 2014 Pazar

"Nobodynho"yu alırsanız...

İlk 3 dakikada muazzam bir Trabzon baskısı vardı. 5. dakikada Beşiktaşlı oyuncuların savunmada hazırlık pası yaparken daha doğrusu yapamazken kaptırılan topta Trabzon'un yakaladığı % 99'luk gol pozisyonu manidardı: Atiba, ön liberoda olmayınca Beşiktaş defans-ofans geçişi konusunda bocalayarak başlıyor. İlk 45'te rakipten 120 fazla pas deneyip toplam 53 hatalı pas yapmak da bununla ilintili.
İşte bu yüzden Beşiktaş'ın ara transferde mutlaka iyi bir sağ bek alması gerekiyordu. Ancak Ronaldinho derken “Nobodynho” (İngilizce'de“hiç kimse” anlamına gelen “nobody”nin Brezilya versiyonu) alındı! İşin aslı Trabzon da devre arasını çok iyi geçirmemişti. Ama en azından maçı 1-0'a getiren golde tekrar şahit olduğumuz gibi en azından potansiyeli yüksek bir yeteneği takımın yeni kozuna dönüştürüp “içeriden transfer” yaptı. Emre Güral'ın gol vuruşu çok akıllıcaydı. Peki, o pozisyonda rakibin tek merkez forveti Emre'yi neden Beşiktaş'ın iki kanat beki Atiba ve Motta karşılamaya çalışıyordu?
Beşiktaş özellikle 70'e kadar “pas metronomcusu ön liberoAtiba”yı çok aradı. Ancak ilk 70 dakikada kaleci Tolga ile beraber Beşiktaş'ın en iyi oynayan ismi sağ kanat beki Atiba'ydı.
Biliç bu kez son maçlardan farklı olarak oyuncu değişikliklerini zamanında yaptı. 70'ten sonra Beşiktaş'ta oyuna coşku ve direniş ruhu girdi. Takım silkelendi, en azından 1 puanı kurtardı. Duran toplar ve Atiba-Motta ikilisinin ortalarıyla son 20 dakikada daha fazlasını da başarabilirdi. Ancak 1 puanı ya da geceyi göreceli olarak kurtarmak yetmez. Fikret Orman bir an önce Amerika'dan dönüp yönetimdeki on başlılığa müdahale etmeli. Biliç ve Özen hangi takviyeyi öneriyorsa transfer edilmeli. Olmadı yeni yönetici transfer edilmeli. Ha bir de unutmadan mutlaka Trabzon başkanının TFF başkanı-Fikret Orman ilişkisi hakkında söyledikleriyle ilgili net bir açıklama yapmalı. Yoksa Amerika'dan Kartal Yuvası'nda satılmak üzere sakinleştirici getirmesi şart! Ronaldinho diye insanları heveslendirip “Nobodynho”yu alırsanız, eleştirilerden kurtulamazsınız!

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi