• $13,6198
  • €15,1652
  • 784.155
  • 1996.41
29 Mart 2014 Cumartesi

Nobodynho'larla oyalanacağına...

Son haftalarda Olcay’ın kaybettiği toplarla Karabük’ten İstanbul’a yol olur. Hâlbuki Olcay formunun zirvesinde olduğu ilk 1,5 yılda Beşiktaş için her an skoru değiştirebilme potansiyeliyle hem takıma hem de kendisine çok şey kattı. Ancak maalesef dün gece Karabük deplasmanındailk 1,5 yılki Olcay’dan çok son 1 aydır el freni patlamış araba misali bir türlü gole giden doğru yolu bulamayansadece dış görünüşü Olcay’abenzeyen kafası karmakarışık bir oyuncuyu izliyoruz.

Töre yokken ekstra oynaması gereken Olcay’ın kötü olduğu maçın hemen başlarında Oğuzhan’ın sakatlaması da dün gece Beşiktaş’ın ilk yarıdaki yaratıcılık yoksunluğunun üzerine tuz biber ekti. Sahi, bu kadar ekstrem sayıda sakatlığının asıl sebebi Nevzat Demir’in zamanında değiştirilmeyen zeminiyken, neden İnönü’de son maçtan sonra o mis gibi zemin sökülüp idman sahasına monte edilmez ki?
Bu sorunun cevabı kadar “Beşiktaş kadrosunda neden ‘faal’ olarak ofansif merkez orta saha kontenjanında oynayabilecek sadece tek oyuncu var?” sorusunun cevabı da önemli. Çünkü Fernandes, artık kâğıt üstünde bile yok!

Peki, sezon başında Fernandes ve Oğuzhan dışında bu görevi üstlenmesi için kim transfer edildi? Sezer yani aslında profesyonel futbol mesleğine saygısı bağlamında değerlendirirsek “Nobodynho” alındı. Sezer’i SlavenBiliç de Önder Özen de istemedi! O zaman Sezer transferinin olduğu günlerde basına “Transfer sorumlusu” benim diyen Deniz Atalay’a soruyorum: Takım ruhunun bozulması riskine karşın Sezer’in affedilmesi için çalıştığınız kadar neden Fernandes’inmental kopuşundan sonra mesela Toivonen gibi o mevkinin hakkını fazlasıyla verebilecek bir oyuncu takıma transfer edilmedi? Mesele gerçekten de Toivonon’in Türkiye temsilcisinin kim olduğu muydu? Temsilcisibaşka birisi olsa Toivonen gelecek ve dün gece Oğuzhan sakatlandığında Beşiktaş’ın kreatif oyuncu eksikliğini giderecek miydi?

Diğer bazı yöneticilere de soruyorum: Önümüzdeki sezon için transferleri bu işi bilen (Tolga Zengin, Atiba, Pedro, Motta transferlerini sudan ucuza getiren) Önder Özen ve ekibine mi bırakacaksınız, yoksa kişisel ilişkileriniz nedeniyle doğru kadro kimyası yerine takımı Sezer’lerle, Nobodynho’larla mı bulandıracaksınız?Ronaldinho fiyaskosuna yaptığım eleştiriler nedeniyle Ahmet Nur Çebi bana küsmüş, mümkünse bu tip fiyaskolar tekerrür edeceğine bana hep küs kalsın!

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Canlarını korumak için 'İki yüzlü' yaşıyorlar! Nedenini öğrenince çok şaşıracaksınız

Dünyanın en garip saç modelleri! Gören kahkahayı basıyor

Boynundaki şişlik için doktora gitti! İçinden bakın ne çıktı