• $7,3549
  • €8,8955
  • 410.151
  • 1528.82
29 Kasım 2012 Perşembe

Neden uzun top?

İlk yarıda Beşiktaş savunması mı takım hücumu mu daha kötüydü çok tartışılır. Tartışılmayacak tek nokta ise oyuncuların ilk 45'teki ruh halsizliği. Bazı oyuncular için ilk yarı sanki Türkiye Kupası karşılaşması değil de alelade bir hazırlık maçıymış gibiydi. Özellikle 1-0'dan sonra takımda Holosko hariç öylesine bir 'kolektif  boşvermişlik' hasıl oldu ki takımın örnek profesyoneli olarak lanse edilen Hilbert belki de kariyerinin en büyük hatasına imza attı.
VUR-KOŞ KARMAŞASI
Bu tip telaş anlarının böylesine Beşiktaş'ın dengi olmayan bir rakibe karşı bile yaşanmasının temel sebebi net: Fernandes ve Oğuzhan olmayınca Beşiktaş garip bir şekilde demode bir top şişirme keşmekeşine saplanıyor. Bu 'doldur boşalt' ve 'vur koş' karmaşasında, durmayan toplarda fazlasıyla bocalarken duran toplarda da etkili olamıyor.
Duran toplar konusunda Fernandes ve Oğuzhan'a alternatif üretmek, durmayan toplarda bu 2 pas detektörü - araştırmacı driplingciye alternatif üretmekten daha az zor aslında. Özellikle bir oyuncunun orta açma özelliği daha önce Samet Aybaba'nın takım arkadaşı Rıza Çalımbay örneğinden de hatırlayacağımız üzere çok çalıştırılarak geliştirilebilir.
Ancak uzun lafın kısası Beşiktaş forması giyen kim olursa olsun duran topları bu kadar kötü kullanmamalı. Emre eğer sol bekte kalıcı olmak istiyorsa başta ortaları olmak üzere ofansif özelliklerini geliştirmek için çok çalışmalı.
MUHAMMED'İN YOLU
Batuhan Karadeniz'in genel olarak iyi oynamadığı bir maçta en azından kritik bir gol atması kendisine düzelme yolunu açar mı?
Ancak Batuhan'dan önce Muhammed'in düzelme yolunu bulmak lazım. Sanki Muhammed'in yetenekleri pişip maç kondisyonu+fizik gücüyle dengelenene kadar en iyisi daha az merkezi bir ofansif mevkide değerlendirmek.
Sanki Muhammed 10 numaradan çok hücumun kanatlarında değerlendirirse Beşiktaş'ın en azından bir RaheemSterling veya Belhanda'sı olabilir.

<p>'Yıl 1908... Osmanlı topraklarında ikinci Meşrutiyet ilan edilmişti ve Meclis'i Mebusan o günkü a

Bunlar kimin milletvekili?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik