• $9,5949
  • €11,1704
  • 555.968
  • 1492.93
11 Aralık 2010 Cumartesi

Ne yaptın Usta?

Önemli olan iki maç üst üste aynı 11'le sahaya çıkılması değil. Eğer öyle olsaydı, Alex Ferguson, 4 gün önce Manchester United'da üst üste 150. maçta farklı 11 sahaya sürüp 9 ay sonra kendi sahasında ilk golü yemezdi!
Asıl önemli olan iki maç üst üste Necip-Ali-Cenk-Ersan gibi 4 genç yetenekle sahaya çıkılması. Günü kurtaracağım diye geleceğin ıskalanmaması. Eskişehir, takımın metronomunu belirleyen harika bandosu, 24 saat kırmızıyla nefes alıp siyahla nefes veren taraftarıyla en zorlu deplasmanlardan birisi.
Böyle bir deplasmanda genç Ersan takımı ayakta tutarken, oyun kuruculuğunun yanı sıra son haftalarda saha içindeki teknik direktör olarak da pırıl pırıl parıldayan Guti ustanın klasına yakışmayacak kadar saçma bir şekilde oyundan atılması en kötü kabustan bile beter!
2. sarı karttaki kural bir acayip o ayrı ama gençlerden birinin bu şekilde atılması başka, Guti'nin atılması bambaşka! Toplam 16 yıl boyunca R.Madrid forması giymiş bir yıldız ne olursa olsun Beşiktaş'ın genç yeteneklerini bu şekilde yalnız bırakmamalıydı. Guti'nin atılmasından sonra Ersan'ın sanki 16 yıldır Beşiktaş forması giyiyormuş kadar olgun ve cesur bir şekilde kramponunu taşın altına sokması sadece dün gece için değil, parlak bir siyah-beyaz gelecek için çok önemli.

PIQUE ERSAN, CASILLAS CENK, NO ERHAN!
Guti saha dışında kimsenin yaralanmasına ya da ölmesine sebep olmadıkça istediğini yapmakta özgürdür, kanunların gerektirdiği cezayı çeker biter. Ama saha içinde bu şekilde oyundan atılmasının cezasını Beşiktaş adına herkes çekti. Guti'yle beraber olurken ekstradan motive olan gençler, Guti'nin şok atılışından sonra Eskişehir'in golüne kadar da farklı bir şekilde ekstradan motive oldular.
10 kişilik direnişte Ersan müdahaleleriyle Beşiktaş'ın Pique'si olmak yolunda daha da büyük adımlar atarken, kaleci Cenk ise (Barcelona maçları hariç) Casillas'ı hatırlatan kritik kurtarışlara imza attı.
Bir de Schuster reis, sana karşı olan her türlü bel altı eleştiriye karşıyız ama lütfen Erhan sevdasından vazgeçsen de sen de Beşiktaşlı da daha fazla zaman kaybetmese!

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri