• $8,0646
  • €9,6689
  • 461.277
  • 1408.14
24 Mart 2011 Perşembe

Ne yapmalı?

Beşiktaş'ın teknik direktörünün milletini tartışmaktan önce yapması gereken çok daha önemli şeyler yok mu? Mesela, hemen şimdi yöneticilerin Adana'ya kalkan ilk uçağa atlayıp Ersan'ın bonservisini alması gibi! Estetik bir yana istatistikler ortada: Ersan'ın bu sezon forma giydiği 17 maçta 11 galibiyet, 3 beraberlik alınmış, 17 gol yenmiş. Ersan'ın sakatlığından sonraki 10 maçta ise sadece 3 galibiyet alınmış 17 gol yenmiş!
Eğer Ersan'ın sakatlığının geçmesi bekleniyorsa, şunu hatırlatalım: Futbolcular sakatken transfer edildiğinde, 'o güven'in karşılığını daha da fazla veriyorlar. Tarihten iki örnek vermek gerekirse: Ferguson, Nistelrooy'u 1 yıl kadar süre sakat olmasına rağmen transfer etmiş, Hollandalı gol sanatçısı ise Premier Lig'de gol rekorlarını zorlamıştı. Ligimizden bir örnek de Ogün Altıparmak'ın Karşıyaka'dan bacağı kırıkken Fenerbahçe'ye transfer edilip iyileşir iyileşmez ilk sezonunda gol kralı olması. 

2011 MODEL ULVİ
Ersan belki Beşiktaş tarihine gelmiş geçmiş en yetenekli stoper değil ama Avustralya'da yetişmiş genç stoperde '2011 model Ulvi Güveneroğlu ruhu' var gibi. Ulvi abi hiç milli olmamasına rağmen 1982-1992 yılları arasındaki istikrarıyla 10 yılda kazanılan 5 şampiyonluğun gizli kahramanlardan birisiydi!
Ersan demişken, Nobre'ye verilecek yani sokağa atılacak paralar Necip, Cenk ve Muhammet'in sözleşmelerinin uzatılması ve sağlamlaştırılmasında kullanılsa, gerçekten de geleceğin takımını kurmak adına devrim olmaz mı? Devrim demişken, Serpil Hamdi Tüzün hoca artık Azerbaycan'dan Beşiktaş'a dönse, tarihi başarılarla dolu özkaynak birikimlerini Beşiktaş'ın altyapı hocalarına aktarsa, daha umutlu bir siyah-beyaz gelecek olmaz mı?

ÖZKAYNAK DÜZENİ
En kötü ihtimalle Tüzün'ün yazdığı 'Futbolda Özkaynak Düzeni' Beşiktaş yönetimi tarafından eserin kalitesine uygun şekilde basılsa, en azından altyapı hamlelerinde kaynak alınsa 2015'te bu takımın 21. yüzyıl model Metin-Ali-Feyyaz'ları çıkmazsa kitabın baskı paralarını ben cebimden vermeye hazırım!
Bir de üstyapıya Mustafa Denizli sportif direktör olarak getirilse, Tayfur hocaya yardımcı olsa, Guti bir nevi futbolcu-antrenör olarak kullanılıp genç yeteneklere 'saha içinde' bir şeyler öğretse?
Bir de unutmadan sözüm söz: Nobre'yi alacak, Beşiktaş'a tarihi hizmeti yapacak takımın başkanının, sportif direktörünün büstünü yaptırıp yazı masama koyacağım...

<h3>Akupunktur Derneği Onursal Başkanı Dr. Murat Topoğlu iftarda tüketilmesi gereken besinleri AKŞAM

İftarda neler tüketmeliyiz?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de