• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
25 Şubat 2014 Salı

Müslüm Gürses'in tarhana çorbasıyım!

Bu ilk 2 satırı ne üzerine isterseniz onun üzerine yemin ederek santra düdüğünden önce yazıyorum: Hüseyin Göçek'in "yönetir gibi" yaptığı her maçta olduğu gibi her iki takım futbolcuları ve teknik direktörlerine sabır dileyerek yazıma başlıyorum. Eğer Hüseyin Göçek iyi bir hakemse, ben de rahmetli Müslüm Gürses'in salon cazı söylerken içtiği tarhana çorbasıyım!
F.Bahçe tıpkı Sivas'ta olduğu gibi ev sahibi ekibe baskı kurarak başladı. Ancak ilk 45 dakikada rakibinden 32 fazla isabetli pas yapıp 7 şut, 4 korner fazla atmasına rağmen ilk yarıyı 1 - 0 yenik kapadı. Çünkü asıl belirleyici olan istatistik, topun çizgiyi geçip geçmemesi. Bu kadar baskılı başlayıp gol bulamamak ister istemez hem fizik kondisyon, hem de moral kondisyon açısından F.Bahçeli oyuncuların güvenini azalttı. Egemen'in yerine oynayan Bekir, Elazığ'ı 1-0 öne geçiren golde çok temel, fundamental bir hata yaptı. Elazığ'ın Avrupa'nın 5 büyük liginden 2'si olan Almanya ve Fransa'da yetiştikten sonra oralarda tutunamayıp bizim ligde fark yaratabilen Serdar Gürler-Deniz Yılmaz-Onur Ayık 3'lüsünün yıllardır Türkiye liginde forma giyen Bekir ve savunma arkadaşlarını soktuğu zor durumlar ligimizin "hormonlu marka değeri"nden çok, yetenek gelişimi kısırlığını vurgulayan cinstendi!
Mehmet Topuz başta olmak üzere birçok F.Bahçe futbolcusu dün gece kötü performans sergiledi. Ancak yazımın başında daha maç başlamadan çok önce yazdığım satırlarda anlatmaya çalıştığım gibi sahanın en kötüsü "yönetir gibi" yaptığı maçların % 99'unda olduğu gibi Hüseyin Göçek'ti. Göçek modern Türk hakemliğinin turnusolü. Baroni'nin atıldığı pozisyon başta olmak üzere Göçek'in her iki takım aleyhine yaptığı hatalarla mesela bir Almanya Ligi'nde ceza alanını çizen tebeşir olarak sahaya alınması bile imkânsız.
Hüseyin Göçek, Türkiye'nin tek standart altı hakemi değil. F.Bahçe de Türkiye'de hakem hatası kurbanı olan tek takım değil. Hakem rezilliği kurbanı olmayan takım yok denecek kadar az. Ligin ilk haftasından beri tüm maç yazılarım ve takımlar kim olursa olsun hakemlerin yaptığı hataları anlatan yazılarım aliece.com adresinde. Merak eden bakar. Ancak ben bir futbolsever olarak bu kadar kalitesiz hakemliğe katlanmaya mecbur değilim. Bu kadar kalitesiz hakemler varken "marka değeri" palavra ötesidir. Oyuncuların, teknik adamların emek değeri bu kadar yok sayılırken, maçın kalanı izlemeye değmezdi. Yazımı 68. dakikada yazdım yolladım. Maç kaç kaç bitmiş, kim şampiyon olmuş bir yerden sonra çok da merak etmiyorum. Kanalı değiştirip Hüseyin Göçek'lerin lekelemediği futbol liglerini izliyorum…

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı