• $17,9579
  • €18,3194
  • 1031.34
  • 2795.06
5 Kasım 2012 Pazartesi

Mösyö Wenger?

İlk haftaların verimsiz taktiksel deneylerinden sonra Samet Aybaba nihayet doğruyu buldu. En büyük doğru ise sezon başından beri 'Beşiktaş'ın kadrosu yetersiz' diyenlere karşı en büyük anti-tezimiz Oğuzhan'ın fark yaratan varlığı. Her şeyden önce Beşiktaş, Şeref Bey'de 4-5-1 gibi dizilirken rakibi kim olursa olsun 3 merkez orta sahanın 2'si ofansif karakteri ağır basan oyuncular olmalı. Çünkü penaltı öncesi pozisyonda da gördüğümüz gibi Şeref Bey'de en iyi savunma hücum prestir! Hele hele Fernandes'in yanında işlendikçe ışıl ışıl parlayabilecek kapasitede bir Oğuzhan varsa bu 'duble ofansif orta saha' siyah-beyaz anayasadır.
Hollanda ve Arsenal'de yetişen Oğuzhan, Beşiktaş'ın 2. golünde Arsenal'in en usta Hollandalısı Bergkamp'ı anımsatan bir plase yaptı. 3. golde kanattan yaptığı asist ise bir başka Arsenal'li usta Ljunberg klasındaydı. Wenger dün geceki Oğuzhan'ı izlediyse kesin 'Bu çocuğu nasıl 500 bin euroya sattık?' diye kendine sormuştur. Pektemek hayırlısıyla sakatlıktan kurtulup eskisi gibi dönebilirse Oğuzhan'ın 'Fabregas işi ara pasları' forvet hattı için kare ası tadında olabilir. Bir başka eski Arsenal'li Vieira'ya benzer şekilde gördüğü kırmızı kart ise tecrübesizlikten, o yüzden nazar boncuğu olsun. Tekrarı olmasın,canı sağolsun!

TAKIM RUHU BUDUR!
İlk 45 dakikaya Oğuzhan damgasını vurdu ama Beşiktaş'ın dün geceki takım savunması ve hücumundaki denge ve devamlılığı en az Oğuzhan kadar büyük kazanç. Tek önlibero olarak Necip rakibin pivot santrforunun indirdiği topları ustalıkla toplarken mücadele ruhuna taktik akıl eklemeye devam etti. Onun hemen arkasındaki Sivok-Ersan ikilisi ise şu andaki kadroda birbirini en iyi tamamlayan stoper tandemi. Ersan dün gece yan topları savunmadaki ustalığı ile yardımcı hocası Ulvi Güveneroğlu ve Adalı stoperlerin iyi bir senteziydi. Ada demişken sakatlığını tamamen atlatan İskoç McGregor daha yeni başladı!
41. dakikada Mersin atağında Almeida ve Holosko'nun sol korner direğinin dibinde rakip forvete 2'li sıkıştırma yapması... Artı 53. dakikada rakip kontra atağı kesmek için Almeida'nın attığı defansif depar ve Holosko'nun müdahalesi ise takım ruhunun güzel örnekleri. Ruh adına tek eksik kapalı, daha doğrusu bilet fiyatları!

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor