• $13,5123
  • €15,3018
  • 798.619
  • 2011.16
12 Eylül 2012 Çarşamba

Milli rahatlama

Maça sanki 2-0 yenikmiş gibi telaşlı başladık. Kulüp takımlarımızın bu sezon Avrupa kupası maçlarında sergilediği telaşın milli versiyonuydu.Tabii ki Estonya'ya karşı ne kadar erken gol bulursak maç o kadar kolaylaşacaktı. Ancak erken gol için hızlı başlamak başka, telaş sebebiyle ilk yarım saati harcamak bambaşka.
Telaş, bir madalyon olsaydı o madalyonun diğer yüzü 'gerilim' olurdu. Attığımız golden sonra Abdullah Avcı hocanın yüz ifadesinde de mutluluktan çok o gerilimin izleri vardı. İlk resmi maçından sonra yapılan tüm haklı ya da haksız eleştirilerin kaçınılmaz birikimiydi. Ben de halkımızın büyük kısmı gibi Selçuk İnan'ın neden 11'de olmadığını anlayamamaya devam ediyorum. Fakat bir yerden sonra Selçuk İnan, Selçuk Şahin ya da Selami Şahin, hiç fark etmez! Kim oynarsa oynasın, gruptan çıkmak için bu maçı kazanmamız gerekiyordu.
SIMEONE SAĞOLSUN!
Estonya 10 kişi kaldıktan sonra bile en büyük rakibimiz telaş ve gerilim, aleyhimize işledi. Ama Simeone'nin A.Madrid'i sağolsun, son 6 ayda Arda'yı 'özel yetenekleri' ölçüsünde ustalaştırdı. Perdeyi açan golde Emre'nin vuruşu kadar Arda'nın pası da harikaydı. 3. golde de pozisyonu kovalama inadını sürdüren Arda fiziğiyle göz kamaştırdı.
Hasan Ali'nin asisti, Selçuk İnan'ın vuruşu hepsi de güzeldi. Ama en güzeli o anda Selçuk İnan ve Avcı'nın gözlerindeki rahatlama ifadesi ve tribünden yükselen 'milli birlik' tezahüratıydı.
Bu arada kimse maça kulüp takım formasıyla gelenlere kuru kuruya kızmasın. Dünyanın tüm başarılı futbol ekollerinin milli takım store'ları var ve milli takım taraftarı formasını uygun fiyata kolayca alabiliyor. Dün ise stat etrafındaki fırsatçılar korsan formaları kazık ötesi fiyata satmaya çalıştı. Üst üste 3 büyük turnuvada şampiyon olup dünya rekoru kıran İspanya'nın orijinal forması bile o kadar pahalı değil! Tabii diğer yandan da böyle güzel hücum pres yapan, kaliteli ofansif varyasyonlar geliştiren Türkiye'yi izlemek de bu üzücü günlerimizde paha biçilmez!

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı