• $9,5999
  • €11,1771
  • 557.324
  • 1474.19
4 Ocak 2015 Pazar

Mehmet Topal > Mahmut + Rotman

Bu maç öncesinde Başakşehir ligdeki deplasman maçlarında sadece 1 gol yemişti. Ancak dün ilk golü yediği anda maç gayri resmi olarak bitti! Başakşehir ilk golü atarsa Süpermen’leşiyor, ilk golü yer ise Klark Kent’e bağlıyor...

İşin aslı Sow Fenerbahçe’ye geldiği ilk sezonki Sow’un yarı kalitesinde son vuruşlar yapsa, ilk yarı daha da farklı bitebilirdi. Savunmanın önündeki Mahmut-Rotman 2’lisi ne kadar iyi olursa olsun rakip mevkidaşları Mehmet Topal tek başına ikisinin toplamından daha iyi oyuncu. Topal, Mahmut-Rotman gibi sadece kesip en garanti pası vermiyor, maçın skoru ne olursa olsun takımı lehine maçın temposunu dikte ediyor.

Dün gece Gökhan Gönül de uzun süre sonra beklenen ritmini 90 dakikaya yaymayı başardı. Bunda tabii ki önündeki Kuyt’un da üst düzey performansının etkisi büyük. Futbolu bırakır bırakmaz Gökhan Gönül’le Quiz Programı yapılsa “Deivid çok iyiydi ama Kuyt arkasında oynaması en rahat oyuncuydu” deme oranı 1.05!

Kuyt attığı golle kağıt üstünde zor gözüken maçı kolaylaştırdı. Klasik Kuyt golü: Duran topta altıpasa yakın yerde Kuyt’u boş bırakırsanız gol yememeniz için kalede Neuer’in olması lazım!

Tabii Fenerbahçe taraftarı için asıl heyecan verici kanat, sol kanat. Çünkü geçen sezonun en iyi çıkışını yapan Caner’in önüne son 1 ayın en iyi çıkışını yapan Alper’i eklediler. Alper, Eskişehir’de merkezde serbest olarak kanatlara sızıp hızıyla fark yaratıyordu. Beşiktaş derbisinden beri ise soldan içeri kat ederek hızı ve yaratıcılığının dengeli bir sentezini sahaya yansıtarak fark yaratıyor. Alper sadece gol yollarında değil, pas kanallarında da etkisini arttırıyor. Dakikalar 60’ı gösterdiğinde Alper 40 kez topla buluşmuş ve % 75’lik bir isabetli pas oranı yakalamıştı.

Fenerbahçe dün gece kolektif olarak da iyi bir denge yakaladı. Sezon başındaki “Yavaş pas oyunu mu yoksa patlayıcı hızlı akınlar mı?” çelişkisi yerine ne zaman hangisi gerekiyorsa ikisini de yapabilen bir kolektif yapı izledik. İlk yarının en çok mesafe kat eden oyuncusu Meireles sakatlanmasına rağmen Fenerbahçe dengesini bozmadı. Bunda Egemen’in uzun sakatlık döneminden sonra fizik kondisyonunu her hafta yükselterek geri dönmesi de önemli.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler