• $16,5642
  • €17,5607
  • 972.057
  • 2529.26
27 Mart 2012 Salı

Kramponlu Gilmaur'a rağmen!

Bu stat Beşiktaş için yıllardır Olimpiyat'tan çok Zulümpiyat niteliğinde! Bozbaykuşlar'a rağmen dört mevsim Antartika soğuğunun hüküm sürdüğü teoridestat, pratikte denizi olmayan yelken yarışı pisti! Dünyada rüzgar nedeniyle reklam panolarının devrildiği tek statta, neyse ki Fernandes kod adlı futbol sanatçısı vardı. Kapasitesine göre bomboş gözüken bir statta ya da Everest'in tepesinde hiç fark etmez: Fernandes'in yeteneğini hayatında ilk kez futbol maçı izleyen birisi bile anında fark edebilir. Hatta Fernandes'in futbol oynadığı yerden geçen Stevie Wonder görmeden de olsa Fernandes'in insanın içini ısıtan futbol yeteneğini hissedebilir.
Duran ya da durmayan tüm topların efendisi, sadece Beşiktaş'ı ayakta tutan adam değildi. Nasıl bu ülkede Pink Floyd dinleyip David Gilmour'un gitarına '6 tel ve yontulmuş tahta' diyen 'dinler-sağırlar' varsa, futbolu da '22 adamın 1 topun peşinden koşturması'na indirgeyen bakar-körler de var maalesef. Halbuki sadece 5 dakika Fernandes'i izleseler, bir daha asla hiçbir maçı kaçırmak istemeyecek kadar futbola aşık olurlar. Antartika'daki buzul rüzgarlarının bile yanında en fazla yaz meltemi gibi kaldığı Zulümpiyat rüzgarına rağmen Allah'ın bile unuttuğu bu stada gelirler!

SİMAO 'LOST'TA MI?
Yine Fernandes'in 'Kramponlu Gilmour' etkisiyle yarattığı 2. gole Beşiktaşsever iki kez sevindi. Burak Kaplan'ın asisti ayrı güzel; Pektemek'in Feyyaz Uçar'ı hatırlatan tek vuruşu apayrı güzeldi. Tıpkı bu iki genç yeteneğin ortak yapımı gol örneğinde olduğu gibi başta Muhammed, Beşiktaş kadrosundaki birçok yıldız adayı Fernandes'le beraber oynayarak beklenenden çok daha kısa sürede pırıl pırıl parlayabilir, siyah-beyaz kalplerde umutları kabartabilirler.
Ah bir de Egemen-Sivok tandemini bozarak İBB'ye koz veren Carvalhal, Beşiktaş öne geçer geçmez geri çekilme hastalığına bir son verse, yeni yönetimin işi en azından saha içinde kolaylaşacak. Simao mu dediniz? Yakında kayıp ilanı vereceğim ama sanki o ilanın parasını altyapıdaki yeteneklere yatırsak daha iyi olacak gibi. Simao'nun en son ne zaman adam geçtiğini hatırlayan varsa Baki Mercimek'i öpsün! Portekizli'nin kariyerinde etkisiz olduğu tek takımın Beşiktaş olması üzerine tez yapan öğrenci Ankaraspor teknik direktörü olsun!

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını