• $8,2831
  • €10,0037
  • 482.856
  • 1427.73
08 Mart 2011 Salı

Kramponlu Einstein Alex

'Türk işi Cafu' Gökhan Gönül'ün Fenerbahçe için önemi, bu sütuna sığmayacak kadar katmanlı bir futbol analizi gerektiriyor. Ayrıca ilk yarıda Fenerbahçe taraftarlarının %90'ı, Selçuk'u bu kadar arayacaklarına rüyalarında görseler inanmazlardı!
Eksiklere rağmen Fenerbahçe'nin maçın ilk 20 dakikasında yakaladığı avantaj, ilk yarı sonunda 'kardan bir kabus'a dönüşüverdi. Maç 2-1'e geldiğinde Orhan Şam'ın topa yansıttığı 'psikolojik patlama'yı, en iyi bir başka 'doping ithamı mağduru' Fenerbahçeli Taurasi anlayabilir!
Ancak 2. yarının ilk kısmındaki 'Doktor Jivago iklimi'nde sarı, mor ya da kırmızı kısacası beyaz haricinde herhangi bir renkte topla oyuna başlanmamasını hiç kimse anlayamaz herhalde!

2011 MODEL ZİCO
Hurşut'un içine 'Zidane girmiş gibi' attığı jenerik golden sonra son 7 yılın en güzel sarı-lacivert futbol filmi olan Alex, 'bininci bölüm'üyle yine sahne aldı. 62. dakikada Alex'in zaman ve mekandan sonra iklim farkı da gözetmediğini haykıran 'kramponlu Einstein'vari futbol zekası sayesinde Fenerbahçe öne geçti. Alex, tartışılmaz istatistiklerinin de ötesinde estetik açıdan attığı her pasın, şutun içinde 'idolü Zico'nun bir nevi 21. yüzyıl versiyonu' dehasını sahaya yansıtıyor.
Shankly'nin söylediği gibi futbol sanatı tıpkı piyano sanatı gibidir: 8 kişi piyanoyu taşır ancak sadece 3 kişi çalar. Dün Fenerbahçe de 2-2'den sonra Shankly'nin tarif ettiği türden bir futbol sergiledi.

HERKESİ CEZBEDİYOR
Yine de sanat deyince evden futbol yıldızı olma hayaliyle kaçıp mendilcilik yapan çocukların neşesiyle oynayan Alex bambaşka! Alex'in sol ayak içindeki gökkuşağını andıran büyüsü, hangi takıma gönül verirsek verelim futbolu seven herkesi cezbediyor.

<p>Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında PKK terör örgütüne ait

PKK terör örgütünün inlerine girildi

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı