• $7,4357
  • €8,9599
  • 411.151
  • 1537.48
18 Aralık 2010 Cumartesi

Kötünün iyisi

1986-87 Şampiyon Kulüpler çeyrek finalinde Beşiktaş, Dinamo ile eşleştiğinde, gazetelerimiz '2000'li yılların takımıyla eşleştik!' manşetleri atmıştı.
2000'ler geldiğinde ise Dinamo değil o yere göğe sığdırılamayan '21. yüzyıl takımı' gücünde olmak, 1987'de SSCB Milli Takımı'nın nüvesi olan takımın yarı gücünde bile değildi. Yine de dünya futbol tarihinde daha antrenörlük oyunları icat edilmeden yıllar önce, bilgisayarları taktik geliştirme bağlamında ilk kullanan teknik adam olan Valery Lobanovsky yeni bir jenerasyon inşa etmiş, Sovyetlerin küllerinden yola çıkarak yeni bir Ukrayna futbol devriminin tohumlarını atıyordu.

ESKİ İTİBARI YOK
2010-11 model D.Kiev'in ise en tecrübeli yıldızı ve takımın abisi yeni yıldızları Milevskiy'in arkasında yardımcı forvet oynayan Schevchenko'dan başkası değil. Artık sadece stadının adı Lobanovsky olan Dinamo bir önceki sefer 2002-03'te Beşiktaş'la eşleştiğinde bir Schevchenko'su dahi yoktu. Şimdilerde de bir Lobanovsky ustası, sürekli bir teknik direktörü bile yok.
2010-11 model Dinamo'yu geçici olarak Arsenal'in eski yıldızı Oleg Luzhny çalıştırıyor. Ancak Lucescu usta ile Dinamo'nun başaramadığını başarıp İstanbul'daki tarihin son UEFA Kupası finalinde şampiyon olmayı başaran Shakhtar, her geçen yıl Dinamo'nun Ukrayna futbolundaki hegemonyasını sarsmaya devam ediyor.
Kısacası 2010-11 model Dinamo'yu kurada çekmek kötünün iyisi misali.

<p>İyi Parti'den ayrılan Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile Meclis'te basın toplantısı düzenley

İhraç edilip geri dönmüştü: Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi

Çok yüksek riskli kategorisindeki Konya'da, polis denetimlerini sıklaştırdı

Yerli firma tozu milli zırha dönüştürüyor