• $8,4404
  • €10,2075
  • 492.851
  • 1441.33
22 Aralık 2013 Pazar

Kötü günde çabalayanlar

Dallas dizisi bile bir süre sonra bitti. Malum zihniyetin Beşiktaş’ta çevirdiği Dallas bitmek bilmedi. Son olarak Şampiyonlar Ligi finalinde karşılaşan Bayern Münih ve Dortmund’dan toplam 5 oyuncuyu sayamayacak “şov biznıs ortakları” PFDK kılığında Dallas’çılığa devam ettiler.
Stadın yeterince dolu olmamasının sebeplerinden birisi yönetimin bu stada özel kombine dışında bilet satmaması. Ancak bunun sebebi de 3 aydır Beşiktaş yönetimine “O statta oynamayın, başınıza gelmedik kalmaz” denmesi… “Kim diyor, ne cüretle söylüyor”dan çok söylediklerinin birer birer gerçekleşmesi Beşiktaş’ın asıl meselesi.
“Saha içine gel” derseniz, Beşiktaş’ın 11 oyuncusu sakat. Bunun baş nedeni malum: Yıllarca Beşiktaş antrenman tesislerinin zeminini yenilemeyi “masraf” olarak gören bir zihniyet(sizlik) vardı, sadece adresi değişti! Cezalı oyuncular konusuna girmeye gerek var mı? Hollanda’da sahaya giren holiganımsı varlığa karşı kendini koruyan AZ kalecisi Esteban ceza almadı çünkü Almeida ve Motta gibi nefsi müdafaa yaptı. Hatta o maç tekrarlandı, sonucu miligram önemli değil.
Geçen hafta nefsi müdafaa yapanlar ise ceza aldılar, sahaya giren holiganımsı varlık ise “hür general tribi”nde takılmaya devam ediyor! Kendisine bir de yıldız taksınlar hatta sezon sonuna kadar tüm Beşiktaş maçlarına bedava bilet-kombine vs verirlerse hiç şaşırmam!
Tıpkı Serdar’ın bir kademe hatasıyla daha “tersine asist” yapmasına şaşırmadığım gibi. Ama son tahlilde en azından çabalıyor Serdar. Olmuyor tabii ki ama çabalıyor. Keşke Beşiktaş yönetimi de biraz çabalasa. Çabalayamıyorsa da neden çabalayamadığını açık açık bilsek keşke.

10 numara Olcay
Beşiktaş’ın tüm oyuncuları dün gece kötü günde omuz omuza çabaladılar. Dakikalar 52’yi gösterdiğinde Beşiktaş 19 şut atmıştı. Olcay hem çabaladı hem de takım arkadaşlarını çabalattı. Santrfor arkasında merkez ofansif orta saha olarak bu kadar iyi oynaması şaşırtmadı. Zaten Bundesliga’da Kaiserslautern formasıyla bu mevkide oynaması için transfer edilmişti.
Neyse sonunda Tolga’nın temiz yüzü biraz güldü ya ona da şükür! Tekrar başı sağ olsun!

<p>İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda  şehit sayısı 14'ü kadın, 5'i çocuk olmak üzer

BMGK'nin Kudüs kararı ne olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor