• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
15 Aralık 2014 Pazartesi

Kolayı zorlaştırırsan...

İlk yarıda Olcay ve Gökhan Töre, kanada sıkışıp Cenk’e çok uzak oynadılar. Cenk’e gol atabileceği biçimde düzgün bir orta da yapmayıp sürekli içeriyi zorlayıp durdular. Halbuki, Demba Ba varken başka, Mustafa Pektemek varken başka, Cenk varken bambaşka oynamaları, düşünmeleri, son paslar vermeleri gerekiyor. Demba Ba, sadece lig standartının çok üstünde bir golcü değil aynı zamanda Cenk’ten farklı olarak orta sahasına eklemlenerek oynayabilen çok iyi bir takım oyuncusu. Cenk ise Pektemek’e göre daha da iyi bir son vuruşçu, ceza alanı içi fırsatçısı olsa da Pektemek kadar savaşçı, Pektemek ölçüsünde ekmeğini taştan çıkartan bir oyuncu değil.

Cenk’i mümkün olduğu kadar ceza alanı içinde mümkünse altıpasa yakın yerlerde topla buluşturursanız gol yollarında çok daha verimli olabilir. Belli ki sezona 3. santrfor alternatifi olarak başladığı için maç eksikliği de Cenk’in dün geceki performansını etkiledi. Ancak yine de maçın tek golü de Cenk ceza alanı içinde topla buluştuktan sonra geldi. Daha sonra bulduğu pozisyonlarda klasına daha uygun vuruşlar yapmalıydı.

Ancak dün geceki asıl mesele % 100 son vuruşlarla ilintili değildi. Veli yokken Atiba’nın yakınına 8 numara olarak sahaya sürülen Oğuzhan, ilk 45’te Gırgır karakteri “Hayalet Oğuz”la “Opera’daki Hayalet” arası bir yerdeydi. Kafasının % 100’ü sahada değildi. 2. yarıda golü attı ama yine de Biliç oyundan almak zorundaydı. Oğuzhan’ın enerji seviyesi takımın kolektif enerjisinin gerisinde kalmaya devam ediyor. Kerim Frei oyuna girince bu enerji eksikliğini tersine çevirdi.

Gökhan Töre ise santrfor arkasında 3 ayrı yerde de oynadı ancak driplingleri ve çalımları ne kadar iyiyse son tercihleri o kadar kötüydü. 28. dakikada yaptığı ve sonrasında kırmızı kart çıksa çok fazla Beşiktaşlı’nın itiraz etmeyeceği pozisyonda bayağı kötüydü! Çocukluğu ve delikanlılığında biçimlendiği ortamla empati kurmaya çalışsam da 6 aydır Beşiktaş kulübünde Töre’yi geliştirmek için oluşturulan ortamın karşılığı bu değil, bu olmamalı.

Antep, Muhammet Demir’in golcülüğünü aramaya devam ediyor. Muhammet’siz Antep hücumu kıymasız lahmacun gibi bir şey... Lahmacun demişken şunu da ekleyeyim: Çağatay Şahan keşke hakemlikte daha fazla ısrar etmeyip başka bir meslekte şansını denese! Dün Töre’nin pozisyonu, geçen sezon Konya deplasmanında son dakikada faulu görmediği Jones’un pozisyonu ve daha bu yazıya sığmayacak kadar çok hata... Herhalde “Türk hakemliği” dışında başka hiçbir meslekte bu kadar hataya rağmen işinize devam edemeyeceğiniz için Şahan hakemlikte ısrar ediyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak