• $17,9407
  • €18,2414
  • 1024.83
  • 2913.3
20 Haziran 2014 Cuma

Klas olmayan sensin Roy Hodgson

Maç sabahı Roy Hodgson, basına “Suarez henüz dünya çapında büyük bir yıldız değil” açıklamasını yaptı. Sakatlığını %100 atlatamasa da Suarez “Ölüm bile sana kramponunu ters giydirir” dercesine Hodgson’a cevabını 2 golle “mecâzi anlamda” tam 90’dan verdi!

Sahi Roy Hodgson’ı İngiltere Milli Takımı’nın başına kim ve neden getirdi? Acaba İngiltere Futbol Federasyonu başkanı “ThunderboltIronbuilder” da bizim mi haberimiz yok? Premier Lig’de şampiyon olduktan 2 yıl sonra Blackburn’de bocalayıp dağ gibi takımı küme düşme hattında bırakan, sonra da İngiltere lig tarihinin en çok şampiyon olmuş 2 takımından birisi Liverpool’u çalıştırırken takım küme düşme hattına gerileyince kovulan Hodgson söz konusu olan!

Dünya Kupası’ndan önce 1992’de başlayan Premier Lig tarihinde en kötü performansını sergileyip ancak 7. olabilen Manchester United’da kanatta oynamayı istemediğini açıkça dile getiren Welbeck’i ilk 11’de kanada koyan Hodgson! Oyundan alınmadan önce sahada diğer oyuncuların herhangi birinden 3 fazla rakip eksilten Sterling’i oyundan alıp Tabarez’in ekmeğine yağ süren Hodgson!

Aynı Hodgson, LuisSuarez’i beğenmiyor da Hodgson’ı kim beğensin Lütfücüğüm? O Suarez dün sakat sakat 2 gol atarken Güney Amerika kıtasında milli takım formasıyla en çok gol atan 6. oyuncu oldu. İlk 5’i sayarsak Luis Suarez’in dünya çapında ne kadar klas, Hodgson’ın da bir o kadar anti-klas olduğunu daha net anlayabiliriz: 1. Pele, 2. Brezilyalı Ronaldo, 3. Batistuta, 4. Romario, 5. Zico!

İlk yarı bittiğinde sahanın en çok topla buluşan oyuncuları, İngiltere’nin iki beki Baines ve Johnson’dı çünkü Hodgson modern futbol ne gerektiriyorsa tam tersini yaptırdı! Uruguay, Kosta Rika’ya yenilen ilk 11’inden 5 farklı isimle sahaya çıkarken, Hodgson, Prandelli İtalya’sı karşısındaki yenilgiden tek ders almayıp aynı ilk 11’i sahaya sürdü. İngiltere’nin hocası geçen sezon Premier Lig’in en başarılı hocalarından Rodgers, Martinez ya da Pochettino olsaydı bu maçta ilk 11’e Lallana ve Barkley’i gözü kapalı monte eder, Welbeck’le zaman harcamazlardı.

Hodgson, İngiltere futbolunda antika, arkaik, tutucu ne kadar saçmalık varsa hepsini temsil ediyor. Dünya Kupası’nda ilk golü yediği 21 maçın sadece 1’ini kazanabilen, hayal kırıklığının forma giymiş hali İngiltere’yi!

<p>Mükemmel Eşleşme dizisi, TRT1'in yaz sezonunda yayınlanan iddialı işlerinden birisi. Dizinin ana

Mükemmel Eşleşme'nin Fadime'si Ayşegül Günay: 'Karadenizli kadınların damarlarında dominantlık vardır'

Sular çekilince ortaya çıktı! Bölge sit alanı ilan edilebilir

Lise öğrencileri yaptıkları dronla TEKNOFEST'te yarışacak

TEM'in ortasına çıktı kazaya neden oldu! Korku dolu anlar