• $15,5373
  • €16,2593
  • 911.106
  • 2390.79
20 Ekim 2012 Cumartesi

It's the football!

G.Saray teoride iyi başladı: İlk 7 haftada son 10 yılın en çok gol attığı sezonunu yaşayan G.Birliği'ne topa sahip olma konusunda üstünlük kurdu. İlk 45 dakika sonunda rakibin 2 katından daha fazla isabetli pas yaptı. Ancak pratikte bu pas üstünlüğünü ilk yarıda skor üstünlüğüne çevirememesinin sebebi pas temposunu sezon başındaki maçlara göre düşük tutmasıydı. Tabii ki Selçuk İnan yokken böyle zorlu bir deplasmanda rakibe tempo dikte etmek kolay değil. Ancak Selçuk'un yokluğunda devreye girmesi gereken Hamit ilk 45'te ofansif bağlamda üzerine düşeni yapamadı.
G.Saray'ın yediği ilk golün benzerini bu sezon G.Birliği defalarca attı! Bu maç öncesine kadar attığı gollerin 3'te 1'ini sol kanattan geliştirdiği ataklarda bulan Alkaralar'da Tosiç, ters kanattaki Hurşut kadar spektaküler olmasa da ligin en efektif sol kanatlarından birisi. Gol pozisyonunda Eboue'nin gerekli hamleyi yapamaması kadar Hamit'in olması gereken kademede gerekli yardımı yapmaması da G.Saray'ın geri düşmesine sebep oldu.
HARİKA İKİNCİ YARI
2. yarı başlar başlamaz ise G.Saray orta sahası pas temposunu öyle bir arttırdı ki, sarıyla nefes alıp kırmızıyla nefes veren birçok kişi 'Acaba ilk yarıdaki G.Saray'ı ağır çekim görüntüde mi yayınladılar?' diye sormadan edemedi. 2. yarıdaki 'Fatih Terim klasiği tempo dirilişi'nde Hamit ve Amrabat'ın ilk yarıya nazaran toparlanmaları da belirleyici rol oynadı. Amrabat topu beklemek yerine topa gitmeye başladı. İki 'takım golü'yle G.Saray bir anda öne geçmeyi başardı.
Lakin G.Saray %63'lük topa sahip olma üstünlüğü kurduğu dakikalarda üst üste 2 gol birden yedi. Aykut'un golünde G.Saray savunmasının 'kangren'i olan duran top-yan top savunamama zaafına bir kez daha şahit olduk. Jimmy'nin golünde ise sezon başından beri G.Saray 'takım savunmasının en büyük sıkıntısı' ribauntları-dönen topları sürekli rakibe kaptırma hatası başroldeydi.
Riera 2009'dan beri en usta ortasını yapınca skor tekrar eşitlendi. Dakikalar 90'ı gösterdiğinde 2 takım 16'sı isabetli 29 şut atmıştı. Daha önceki haftalarda 10 lig maçı daha böyle olsa milli takımımız bu kadar perişan olur muydu?

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı