• $16,5404
  • €17,528
  • 971.32
  • 2529.26
25 Haziran 2012 Pazartesi

İtalyan'a pizza satamamak

Vespa motosiklet İtalyanlar'ın sinema, Del Piero, Baggio ve pizza ile beraber dünyaya kattıkları en güzel şey. Maşallah, Prandelli'nin ofansif hamurunu harika şekilde yoğurduğu 2012 model İtalya da Vespa gibi. Vespa misali Prandelli'nin İtalya'sı da tempoyu mükemmel şekilde ayarlıyor. İstediği zaman hızlanıp hücumda alan genişletirken geride de hiç sarsılmıyor.
Prandelli, ilk 3 maça göre Pirlo'yu biraz daha geriye çekip 'klasik savunma önü oyun kurucusu' pozisyonunda oynattı, önüne de Pirlo'nun ofansif yükünü ustalıkla paylaşan Montolivo ile oyunun temposunu Vespa mükemmelliğinde dikte etti.
Onca pozisyona rağmen golü bulamamasının sebebi ise Cassano ve Balotelli'nin son vuruşlarda bir türlü 'Montella sadeliği'ni hatırlayamamasıydı. İtalya en son İngiltere'yi yendiğinde Gök Maviler'in gollerini atan Montella, estetik açıdan Cassano ve Balotelli'nin yarısı kadar jenerik vuruşlar yapamasa da pas verircesine kolay attığı sade gollerle Roma'da golün eş anlamlı olmuştu.
İngiltere adına eşitliğin sürmesinde İtalyan forvetlerinin spektaküler vuruşlarda inat etmesi kadar kaleci Hart da belirleyici rol oynadı. Halen dünyanın bonservisine en çok para ödenen kalecisi olan Buffon maç öncesinde Hart'ın hakkını Hart'a teslim etmişti: 'Yeni kuşağın en iyi kalecisi Hart olmazsa sürpriz olur'

İTALYA'NIN HAKKIYDI
Hart ve önündeki geri 4'lü 90 dakika boyunca İngiltere'yi ayakta tuttu. Ne de olsa Hodgson, Ada'da kendi jenerasyonunun 'en İtalyan' yerli teknik direktörü. Dün gece de Di Canio'nun söylediği gibi İngiltere, 80'li yılların İtalya'sı gibi oynadı. Ancak Rooney değil Paolo Rossi sonradan oyuna giren Carroll'ın yarısı kadar bile etkili olamayınca, İngiltere Hodgson'ın hesapladığından da daha çok geriye yaslandı. Uzatmalara geçilmeden önce İngiltere, İtalya'ya göre 15 daha az şut atmış topa %30 daha az sahip olmuştu. En fazla pas kombinasyonu da 15 kezle Hart'ın Carroll'a attığı uzun toplardı!
Yani 90 dakika boyunca Hodgson, İngiltere kalesi önünde çift katlı Chelsea otobüsü park edip İtalyanlara 'eskimiş pizza'lardan satmaya çalıştı. Prandelli yemedi! Ancak İtalya attığı 22 şuta rağmen gol bulamayınca Prandelli de gerildi. Di Natale ve Giovinco varken Diamanti'yi almak Vespa'nın İstanbul yollarında çukura düşmesi misaliydi. Ama Buffon geldi kurtardı!

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını