• $13,3846
  • €15,2003
  • 790.212
  • 2050.99
9 Aralık 2012 Pazar

İşte Terimsilin...

Braga ile Sivas arasındaki iklim farkı herkesin malumu ancak G.Saray'ın geçen sezon benzer iklim şartlarında oynanan Sivas'taki maçta 4 golle kazandığını unutmamak lazım. Dün geceki ilk yarıyla Sivas deplasmanında 4 farklı kazanan geçen sezonki G.Saray arasındaki fark 'futbol-piyano imgesi'nde ortaya çıkıyor. Büyük futbol devrimcisi Bill Shankly 'Futbol takımı piyano gibidir; 8 kişi sırtında taşır, 3 kişi çalar' derdi. Ancak bu sezon G.Saray'da Semih'le Yekta hariç herkes piyanoyu sadece çalmaya çalışıyor, 'sırtta taşıma konusu'nda Şampiyonlar Ligi maçları sonrası oynanan lig maçlarında birçok oyuncu yeteri kadar destek olmuyor.
Yine de piyanoyu ustalıkla çalan virtüözleriyle maçı koparmayı bildi G.Saray. Maçı 3-1'e getiren golde Yekta, 2011-12 sezonunda Melo'nun yarattığı 'emek+sanat=orta saha zanaatı' farkını yaratan isimdi. Umut Bulut ise attığı gollerde Yekta Kurtuluş'un forvet versiyonu gibi ekmeğini taştan çıkardı. Tabii ki maçın dönüm noktasında Burak Yılmaz vardı. G.Saray belki %51 Burak'a sebep geçen sezonki 'kolektif zanaat futbolu'nu sergileyemiyor ama Burak Yılmaz bir neo-Tanju Çolak edasıyla G.Saray'ın takım olarak en zorlandığı anlarda bile bireysel gol sanatıyla maçların kaderini kökünden değiştirmeyi başarıyor.
FATİH HOCA ÇOK FORMDA
Yine de G.Saray'ın en büyük kozu son haftalarda form grafiğini alışılmış seviyede yükselten Fatih Terim. Maçı 3-1'e getirdikten sonra 4-5-1'e geçiş hem G.Saray'ın maçı tutmasını hem de Şampiyonlar Ligi maçı sonrası azalan ruhsal kondisyonun daha fazla zorlanmaya dönüşmesini engelledi. Fatih Terim artık sadece 'ders almayıp ders vermiyor' aldığı istatistiksel dersi estetik açıdan takımına vermeyi başarıyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü