• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Aralık 2011 Perşembe

İnter'in ipiyle kuyuya inilir mi?

28. dakikada Alanzinho, zoru başararak Lille'in futbol harikası Hazard'dan topu çaldı. 5 saniye sonra ise Trabzon atağı olgunlaşma aşamasındayken, en kolay pası yüzüne gözüne bulaştırdı ve tehlikeli bir Lille kontratağının başlamasına sebep oldu.
İlk yarının sonlarına doğru ise Adrian sol çizgiye yakın bir yerde ayağına gelen topta kendi yarı sahasında bile pas verecek takım arkadaşını bulamayınca sırtı dönükken gelişigüzel bir vuruşla topu şişirerek uzaklaştırdı. Halbuki Alanzinho ve Adrian takımın teknik kapasitesi en yüksek isimlerinden ikisi olarak Trabzon'un topu ayağında tutup tempoyu kontrol etmesini sağlayacak isimlerdi.
Tabii ki bu tip bireysel hatalar, ilk yarıda Trabzon'un fazlasıyla zorlanmasına ve dönen toplarda 'bumerang misali hücum eden' Lille'in oyunu büyük ölçüde domine etmesine sebep oldu. Ancak büyük resme bakınca sorun Adiran ve Alanzinho'dan çok '4-5-35 metre boşluk-Burak' diziliş(sizliğ)indeydi.
Şenol Güneş bütün hafta oyuncularını savunmanın orta sahaya yaklaştığı bir 'yelpaze stratejisi'ne çalıştırmasına rağmen teorideki doğru yaklaşım pratikte tam tersi sonuç verdi. Bunun sebebi ise orta sahanın sürekli geriye gömülerek Lille ataklarını 'önstoperler edası'yla karşılamasıydı. Halbuki Şenol hoca tam tersine savunmanın orta sahaya yaklaşarak başta Hazard olmak üzere Lille'in iyi şutörleri ve ortacılarına şut atacak-orta yapacak mesafe bırakmamalarını hedefliyordu.
EN BÜYÜK RİSK!
Maalesef bazen bir teknik direktörün anlattıkları oyuncularının anladığı ölçüde etkili oluyor. Bu yüzden oyun daha çok Şenol Güneş'in istediği tempoda oynansa da orta sahanın fazlasıyla geriye çekilerek 'önstoperler hattı'na dönüşmesi, 'risk almamanın en büyük risk' olduğu sonucunu bir kez daha acı şekilde hepimize öğretti.
Trabzon'un iddiasını son maça taşımasında 'Altın Eldiven'lik harika bir performans sergileyen Tolga olmasa, ilk yarı 0-0 bitmezdi. 2. yarıda ise %41'lik isabetsiz pas performansıyla oynayan Alanzinho'nun yerine Henrique girip Adrian da biraz toparlanınca Şenol Güneş'in arzu ettiği gibi oynadı Trabzon. Ama Şampiyonlar Ligi için yetmedi. Belki de 55 yıldır en kötü dönemini yaşayan Inter'in ipiyle kuyuya inmek en büyük hataydı!

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak