• $7,362
  • €8,9057
  • 410.175
  • 1528.82
09 Ocak 2012 Pazartesi

İkmale kalmak!

Herkes Ankaragücü'nün A2 takımının gençlerinin A takımlar düzeyindeki mücadelesini takdir ediyor. O yüzden bu futbolcu yaş grubunun açık ara en iyisi olan Muhammed'in neden halen Beşiktaş'ta hiç forma giymediğini sorarak başlamak lazım.
'Oyun sistemi yüzünden' diyenler olursa bana öncelikle şu çelişkiyi açıklasınlar lütfen: İlk 15 dakikada Beşiktaş isabetli 100 pas yaparken rakip sadece 20 isabetli pas yapabildi. Beşiktaş ilk yarı boyunca rakibine karşı %80 daha fazla isabetli pas yapma ve topa sahip olma üstünlüğünü sürdürdü. Ancak Beşiktaş ilk 45'te tek bir gol pozisyonu dahi bulamadı. Çünkü bu düşük tempo ve 'langırt oyuncusu hareketsizliği'yle topa sahip olmanın pek bir değeri yok.
Asıl belirleyici olan topa en çok sahip olarak oynayan takım olan Barcelona örneğindeki gibi sahip olduğun topla neler yaptığın! Eğer 44. dakikadaki gibi Almeida orta sahanın ortasından, en iyi pasörün olan Fernandes'e havadan 40 metrelik bir top şişiriyorsa topa sahip olmanın hiçbir anlamı kalmıyor.
Özellikle ligin en tecrübesiz savunma hattına sahip olan Ankaragücü'ne karşı hücum pres yapmadan oynamanın nedenini çok merak ediyorum. Beşiktaş ilk yarıdaki ilk ve tek hücum presini 25. dakikada yaptı ve o pozisyonda rakip kaleci topu direkt Beşiktaş lehine taca attı! Fakat nedense hücum prese devam edilmedi!
YEDEK KULÜBESİ
2. yarıdaki değişiklikler de pek bir işe yaramadı. 90 dakika boyunca 17 şut çekip sadece 4 gol pozisyonu bulabilmenin izahı çok zor. Halbuki Beşiktaş'ın tarihi borçtan kurtulmasının tek yolu sürekli Şampiyonlar Ligi'ne katılması ve altyapıdaki yetenekleri A takıma monte etmesi. 'Nasıl olsa play-off var!' demek ise en büyük yanılgı. Puan olarak liderin bu kadar gerisinde kalırsan, 'play-off' tembel öğrencinin babasına yaptığı 'İkmalde geçeceğim' savunması kadar içi boş bir avuntu.
'Tembel öğrenci' demişken 85. dakikada takımın iki tecrübeli ve çok kazanan oyuncusu Toraman ile Simao maçı bırakmışlar, yedek kulübesinde şakalaşıp gülüyorlardı. Biz de onlardan boşuna ağabeylik ve kaptanlık yapmalarını bekliyoruz ya ben ona yanıyorum!
Hayati not: Hafta sonu kaybettiğimiz Trabzonlu futbolsever ve Keşanlı futbolcuların ruhları şad olsun.

<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik