• $16,6892
  • €17,438
  • 971.943
  • 2387.74
17 Haziran 2012 Pazar

İçi boş batak

Rosicky, nihayet sakatlık illetinden tamamen kurtulduktan sonra Premier Lig'in 2. yarısında Arsenal'in toparlanmasında belirleyici rol oynamıştı. Orta sahadaki orkestra şefliği rolünü dünyada en iyi yapan oyunculardan birisi olduğu için 'Küçük Mozart' lakabı takılan Rosicky'nin yokluğu Çekler'i ilk yarıda çok kötü etkiledi.
'Küçük Mozart'ından yoksun Çekler ilk şutlarını 29. dakikada atabilirken, Euro 2012'nin bir maçta en geç şut atabilen takımı oldular. Daha da kötüsü ilk 20 dakikada Çeklerin paslarının %20'si geri pastı.  
Buna karşın Polonya ilk 20 dakikada kendisine 2 maç kazandırabilecek kadar pozisyon buldu. İşin aslı bu maçtan önce de Lewandowski'ye rağmen gol yollarında kısırlardı. İlk 2 maçta 28 gol girişiminden sadece 2'sini gol olarak hanelerine yazdırabilmişlerdi.
Pizsceck-Kuba'lı Dortmund sağ kanadının yanı sıra Fransa Ligue 1'in yetenekli solaklarından Obraniak'ın ara pasları, ortaları ve duran toplardaki mahareti estetik açıdan Çeklere nazaran daha etkileyici bir Polonya arz ediyordu. Ancak ünlü Polonya atasözünde olduğu gibi 'Çok güzel işlenmiş bir porselen tabak tek başına karın doyurmuyor!'
KAZANAN MAGATH OLDU
'O tabak' dolmadıkça yani Polonya golü bulamadıkça, futbolda 'psikolojik açıdan negatif baskı' ve 'hırs'ın bir madalyonunun iki çelişik yüzü olduğunu en acı şekilde gösterdi! İlk yarım saatten sonra tabak dolmadıkça porselen de çatlamaya başladı. Çünkü asıl sıkıntı tabağın hamurunda. Polanski ve Boenisch neden Almanya U-21'den Almanya A milliye yükselemediklerini bir kez daha gösterdiler!
Perquis ve 2. yarıda top alamadıkça takımdan kopan Obraniak da neden U-21'de formasını giydikleri Fransa kadrosunda olmadıklarını negatif anlamda kanıtladılar!
Grubun diğer maçında Ruslar, hem çarlık hem de Stalinizm döneminde binbir kazık attıkları Polonya ve Çeklere son şakasını yapınca maçın kimyası tamamen değişti. Ancak Polonya teknik direktörü Smuda, bu kimyaya uygun taktiksel formülleri geliştiremedi, Dortmund'un altın sağ kanadı da takımın kalanına uyup sıradan bir plastik tabağa dönüştü. Maçın kazanan hocası ise kulübede olmayan Magath'tı. Jiracek'in golüyle Euro 2012'de en çok gol atan oyuncular Wolfsburglular olurken, yeni Wolfsburg'lu Pilar'ın performansı da harikaydı.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...