• $13,3979
  • €15,2153
  • 762.709
  • 1877.64
2 Şubat 2013 Cumartesi

Hoca mı daha kötü hakem mi?

Beşiktaş ilk yarıda sadece 6 pas hatası yaptı. Oğuzhan'ın sırtından itilip de maçın hakemi hariç herkesin gördüğü pozisyonu da hesaba katarsak 5! Almeida sakatlandığında Sinan Kurumuş kumarı yerine hücum hattında daha doğru bir değişiklik yapılsaydı, o ilk yarıdaki pas konçertosu 3 puanı çoktan Beşiktaş lehine alıp kopartacak kudretteydi.

Kondisyonu % 5 bile olsa Dentinho dururken, Sinan'ı oyuna almak, elinde sinek 2 varken kupa papazı yere atmak kadar büyük ve saçma bir kumardı.

Sinan Kurumuş genç ama Torres'in gençliği gibi değil, Torres'in şimdiki hali gibi: O iki karşı karşıya pozisyonu kaçırmak bugünlerde sadece Torres'e mahsus zannederdim, yanılmışım! Yine de hoca kadar yanılmamışım: PTT 1. Lig'in sonuncusu Ankaragücü'nden gelen genci kurtarıcı olarak sahaya süren zihniyete ne desek boş!

SAĞ(DA) BEK(LEMEK)

Aynı zihniyetin herkesin önünde yerden yere vurduğu Oğuzhan da genç fakat Arsenal'in genç yeteneği Wilshere'ün Beşiktaş şubesi gibi bir asist yaptı. Top Oğuzhan'ın ayağına geldiğindeki diğer güzellikler de cabasıydı.

Rakip 10 kişiyken, üstelik de 2-0 öne geçmişken 'Sinan hatası'nın neresinden dönersen kardı. Ama bir genci kazanacağım diye hem o genci hem de 3 puanı kaybettirdi o zihniyet! Samet Aybaba'nın bir diğer beyhude tavşandan şapka çıkarmaya çalışma garipliği de Mehmet Akgün tabii ki! Sadece maçı 2-1'e getiren golde değil, 90 dakika boyunca Mehmet Akgün sağ bek oynamakla 'sağda beklemek' işini Beşiktaş aleyhine karıştırdı. Mourinho bile beni arayıp 'Mehmet Akgün, Tanju Kayhan'dan daha iyi sağ bek' dese kabul etmem, Samet Hoca kusuruma bakmasın!

BAMBAŞKA BİR ŞEY Mİ?

İşini doğru dürüst yapmama konusunda maçın hakemi, M.Akgün'den bile daha kararlı ve hırslıydı. 2-2'den önce Ersan'a yapılan faul, yüzde yüz kornere verilen aut, aut olmamasına rağmen iptal edilen gol derken, hakemin soyadını hatırlayınca Beşiktaşlıların aklına 'bambaşka şey'ler geldi tabii!

Hadi Beşiktaşlılar 'bambaşka şey'e bile bir yere kadar sabretti. Ama maç berabereyken ve gole ihtiyacın varken Fernandes'i rakibin hocası Mesut Bakkal bile puan almak uğruna oyundan çıkarmaya kıyamazdı! Futbola karşı bu saygısızlığı yapamazdı!

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Unutulmaya yüz tutan ''çoban peyniri''ni yeniden üretip sofralara taşıdı

Her canlıya annelik yapan tavuk! Sosyal medyada büyük ilgi görüyor

Türkler bu kıtadan mı geliyor? İşte ortaya atılan o iddia