• $15,839
  • €16,7432
  • 926.728
  • 2394.83
2 Aralık 2011 Cuma

Hilbert, Q7, Vedat Abi!

Hilbert, Stuttgart'ın son şampiyonluğunda kilit oyunculardan biriydi... Ama Beşiktaş'ta uzun süre 'şov biznıs yabancı kontenjanı'nın kurbanı oldu. Halbuki Ekrem Dağ ile Hilbert'in ciğer sayıları aynı olamaz! Daha doğrusu Hilbert'in sadece iki ciğeri olamaz!
Şaka bir yana Stuttgart'ta bekte olsun açıkta olsun sağ kanatta harikalar yaratan, hatta Mario Gomez'in sakatlığı döneminde gol yükünü de sırtlayan Hilbert sadece Beşiktaş tarihinin en iyi sağ kanat beklerinden birisi değil. Hilbert, şu anda Avrupa Ligi'nin en iyi 3 kanat bekinden birisi! Vedat Okyar'ın ruhu şad olsun, güzel insan yaşasa 'Hilbert gereğinde taraftarın bile kademesine girebilecek bir futbol harikası' derdi!
Sezon başındaki, en vahimleri Hilbert ve Ernst'i oynatmaması olmak üzere büyük yanlışlarını düzelten Carvalhal, yine birkaç isim hariç maça uygun bir 11 sahaya sürdü. Sezon başındaki sabit ve durağan 4-3-25 metre boşluk-3 yerine tüm oyuncuların en güçlü yönlerinden maksimum verim alabileceği daha esnek bir oyun planı, Quaresma'nın jeneriklerin değişilmezi olacak gollerini getirdi.
ÇİZGİYE HAPSOLMAMALI
Q7 çizgiye hapsedilmemeli, ikinci forvet gibi santrforunun arkasında pozisyon alarak bu harika şutlarından daha çok atmalı. Santrfor demişken, Almeida sakatlığının 'çok kötü' etkilerini üzerinden atana kadar Mustafa Pektemek de ilk 11'e kesinlikle monte edilmeli...
2-0 öne geçmişken üstelik de D. Kiev'le 2'li averajda eşitlik varken genel averajda öne geçmek için gol aramak yerine geri çekilmek olacak iş değil! Sayın Carvalhal bazı vahim hatalarını düzeltse de en büyük hatasını halen düzeltemedi: Beşiktaş öne geçer geçmez, geri çekilmemeli! En yakın zamanda Carvalhal çalışma odasına Cruyff'un sözünü çerçeveletip asmalı: 'Futbolda risk almamak en büyük risktir!'
Tabii asıl en büyük risk, Beşiktaşseverin sağlığı konusunda mevcut: Bu takım bizlere asla rahat maç izlettirmemeye yemin etmiş sanki! İleride kalp krizi geçirirsek, bu sezon Beşiktaş'ın oynadığı bazı maçların videolarını kanıt göstererek ömür boyu sağlık tazminatı alabiliriz. Ama böyle giderse o kadar uzun yaşama şansımız çok düşük zaten! En azından şimdilik İsrail'i her türlü insan hakkı ihlaline rağmen sürekli kayıran-kollayan 'Birleşmiş Milletler misali bir hakem' daha çıkmasın karşımıza!

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama