• $33,0582
  • €36,0314
  • 2554.59
  • 11156.2
26 Mayıs 2013 Pazar

Heynckes’e çok yakıştı

Maçın hakemi ilk yarıyı 45:02’de bitirdi! Ne de olsa futbol adına kayıp tek bir saniye dahi yoktu. Kazanç ise çoktu: Zengin para babalarının eline mahkum olmadan, oyunun asıl sahibi taraftarına ortalama 50 liraya maç izletip kendi kazandığıyla ayakta kalan ve para babalarının futbol takımı kılığındaki oyuncaklarını perişan ederek Wembley’e gelen 2 harika takım!
İlk yarıda belki de tarihin en güzel golsüz ilk 45’ini izledik: İlk 45’te kaleleri tutan 8 şut atıldı. Kaleciler Weidenfeller ve Neuer yerine mesela Valdes ve Reina olsa pekala minimum 2-2 bitebilecek bir ilk yarı izleyebilirdik. Bir kalede Bundesliga tarihinde bir sezonu en az gol yiyerek tamamlayan Neuer, diğerinde Almanya liginde 100’den fazla maça çıkmış ama Bayern forması giymemiş kaleciler arasında maç başına en az gol yiyen Weidenfeller. Şener Şen ustanın “Ziya” rolünde Alman tıraş bıçağı sattığı filmin o unutulmaz sahnesi 2013’te yeniden çekilse Ziya kesin daha fazla satmak için “Bu tıraş bıçağını kullanan ünlüler arasında Weidenfeller, kaleci Neuer...” diye haykırırdı!
Bayern ilk yarıda topa daha çok sahip oldu ama topla hiç oyalanmadı, direkt gole gitmeye çalıştı. Buna karşın Ribery ve Robben’in olduğu kanatları beklerinin önündeki Grosskreutz-Kuba açıklarıyla tıkayan Klopp, kendi yaş grubunun en iyi kontratak forveti Reus ile önemli tehlikeler geliştirdi. Dortmund’un ilk yarıdaki toplam 7 şutunun 1’ini Reus çekerken 4’ünde de pozisyonu yaratan isim “Rolls Reus” lakaplı özel yetenekti. 

RİBERY’DEN BLACKJACK

Heynckes usta ise Klopp’un tıkadığı kanatlara karşı 10 numarası Müller’i “joker kanat” olarak kullanarak açmaya çalıştı. Hâlihazırda çok efektif bir 10 numara olduğu kadar bir o kadar maharetli kanat forvet özellikleri de taşıyan Müller “toplu-topsuz alan genişletme taktiği”nde Robben’in pozisyonlara girmesini sağladı. Ama son 4 sezonda 3. Şampiyonlar Ligi finalini oynayan Hollandalı forvetin finallerde karşı karşıya gol kaçırma hastalığı nüksedince ilk yarı 0-0 bitti.
Gol perdesini açan pozisyonda ise Robben büyük ihtimal yine kaleye vurdu ama Mandzukiç tamamlayınca asist oldu! 3 Şampiyonlar Ligi finalinde nihayet 25. şutunda kaleyi bulan Hollandalı kupayı getiren gole de tarihi imzasını attı. Bayern’in Şampiyonlar Ligi’ndeki son 12 golünün 11’i 2. yarılarda gelmiş oldu. Ribery 2013’te oynadığı 21. maçı da kazandı daha doğrusu kazandırdı. Finale kadar son 7 Şampiyonlar Ligi maçında 7 Dortmund golünün 2’sini atıp 5’inin asistini yapan Götze, Dortmund aleyhine çok arandı. Ama bu geceden sonra en çok özlenecek isim Heynckes reisten başkası değil. Ama en azından ne kadar büyük golcüyse o kadar büyük bir teknik adam olduğunu nihayet herkese hatırlatarak veda etti.

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat

Bakırköy'de alt geçide çarpan tır devrildi! Aynı yerde daha önce 4 kişi hayatını kaybetmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış törenine katıldı