• $17,9529
  • €18,3026
  • 1017.27
  • 2980
19 Kasım 2012 Pazartesi

Her maç en az 4 gol lazım!

3. dakikada Oğuzhan sol açık ve sol bekinin kademesine girdi, atağı kesti. 20 saniye sonra tek vuruşla harika bir pas verdi. 6. dakikada Oğuzhan bu kez Beşiktaş savunma hattının ortasının imdadına yetişti. 2 maç önce efsanevi Arsenal kaptanı Vieira gibi kırmızı kart gören 20 yaşındaki 'siyah-beyaz umut' bu kez topu Vieira edasıyla kesti. 10 saniye sonra ise ilk golün asistini yapan Mehmet'e 'al da orta yap' dercesine bir tek vuruşla ara pası yaparken adeta 'asistin asisti'ne imza attı.
Maçı tribünde izleyen Gordon Milne golden sonra 'Bu Oğuzhan şimdilerde Antalyaspor'u çalıştıran eski talebelerim Mehmet Özdilek ile Şenol Fidan'ın sentezi gibi' demiş midir acaba? Yaşayan efsane Milne'in kendi kendisine bir şeyi dediğine eminim ama: 'Benim zamanında her şey çok iyiydi de şu Fernandes'in yarısı kadar bile kudretli bir yabancı oyuncumuz yoktu!'
Fernandes diye yazılır 'siyah-beyaz futbol dehası' diye okunur! Fernandes baktı ki Almeida illa kafasına istiyor, 44. dakikada kramponunu '2006 model Ronaldinho' edasıyla kullandı. Basketbol sahalarında Kobe Bryant'ın alley-op'larını akıllara getirdi. İlla Türkiye'den örnek vermemiz gerekirse Fernandes'in kramponu Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kalemi ustalığındaydı.

BARDAĞIN BOŞ TARAFI
Beşiktaş adına bardağın dolu tarafı tadından içilmiyor ama boş tarafı tadı fena kaçırıyor. Geçen hafta da gördüğümüz gibi Beşiktaş takım savunması bu anormal hataları yapmaya devam ettikçe, Beşiktaş'ın bu tip maçları kazanması için en az 4 gol atması gerekiyor. Beşiktaş'ın ortası ofansif açıdan ne kadar iyiyse sol ekseni de defansif açıdan o kadar kötü maalesef. Acaba İsmail'in % 100 sağlıklı dönmesini mi beklemek gerek yoksa devre arasında savunmanın soluna iyi bir transfer yapmak daha mı doğru olur?
Oğuzhan-Fernandes aynı anda iyi oynadığında ve Almeida ayağına gelen 3 pozisyondan 1'ini gol çevirdikçe Beşiktaş ofansif açıdan çok sıkıntı çekmez. Ne de olsa dün gece 20 dakika sonra rakip ceza sahasında bulduğu ilk pozisyonda 4. golünü atmayı başardı. 5. golde Oğuzhan'ın sahaya koyduğu zekanın yarısını geri 4'lü biraz sergileseydi maç daha önce kopardı.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler