• $13,449
  • €15,2738
  • 794.131
  • 2046
22 Aralık 2012 Cumartesi

Hayırlı cumalar

İlk 24 dakikada Beşiktaş iyi oynadı dersek Beşiktaş'a en büyük kötülüğü yapmış oluruz. İlk 24 dakikada Beşiktaş geri düşmediyse öp McGregor'un elini! McGregor'u halen beğenmeyenler her şeyden önce 'Büyük takımın büyük kalecisi olur' futbol kanunuyla çelişiyorlar. Halen anlamadılarsa İskoçya Beşiktaşlılar Derneği 2. yarıdan itibaren Şeref Bey'de gayda çalarak anlatmaya hazır ve nazır!
McGregor'un kader kurtarışları bir yana, 24. dakikada gelen erken değişiklik son 2 sezondur Beşiktaş'ta teknik direktör koltuğunda oturanlar tarafından yapılan en pozitif fark yaratan değişiklik. Uzun ve şanssız sakatlıklardan sonra bir türlü eskisi gibi olamayan Ersan'ın hatalarına en az Ersan kadar üzülsek de Samet Aybaba'nın 'Hatanın neresinden dönersek kardır' yaklaşımıyla yaptığı kilit değişiklik, maçın rüzgarını Kayseri'den alıp bir anda Beşiktaş lehine çevirdi.
MÜKEMMEL DEĞİŞİKLİK
Maalesef Ersan rakip Kayseri'nin gollerinin % 64'ünün cepheden savunma arkasına atılan toplardan geldiğini farkında değildi. Samet hoca ise hem bunu hem de Beşiktaş'ın bu maça kadar yediği gollerin %60'ının cepheden geldiğini herkesten iyi biliyordu. Ersan yerine haftalardır dökülen Veli oyuna girdikten sonra sadece önliberoda sakatlanmadan önceki sezon başındaki bahar havasını estirmekle kalmadı. Harika bir ara pasla kendisinden 2 yıldır ofansif açıdan bekleneni en güzel şekilde yaptı.
31 ARALIK DA CUMA!
Veli demişken hakem düdüğünü çalan kişinin hatalarına da bir parantez açalım: 5 gündür Türkiye'deki en yıpranmış kişi olan Halis Özkahya'yı bu maça vermek Özkahya'nın hatalarından çok daha büyük bir hata. Ayrıca Beşiktaş'ı aklı sıra Cuma gecelerine 'hapseden' zihniyetin Beşiktaş'ı garp hakem deneyleriyle 'kobaylaştırma' çabalarına bir dur demenin vakti geldi de geçiyor!
Sahi 'Parası yok, 10. bile olamaz' diye ne futboldan ne de hayattan fazla çakmayanların akılları sıra küçümsediği 2012-13 model Beşiktaş'ın tadına doyamayan çok. Ne de olsa 31 Aralık da Cuma'ya geliyor, isterlerse o geceye de Beşiktaş maçı koysunlar! Bundan sonra fark etmez. Bu takım bu ruhla oynadıkça sözde kıyamet kopmaya gelse de siyah-beyaz futbol neşesini kaçıramayacak. Bir de Nene gelirse işte o zaman kimlerin neşesinin kaçacağı herkesin malumu!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları