• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
18 Eylül 2012 Salı

Hayat dolu 'Ölü top'lar

Geçen sezon saha içindeki en büyük sıkıntı, Elazığspor ayarında Beşiktaş'tan güçsüz ekipler karşısında yeteri kadar istekli oynamamaktı. Dün gece ilk yarıda ise etkili olduğundan 'çok daha istekli' bir Beşiktaş izledik. Beşiktaş ilk 45 dakikada 233'ü isabetli 290 pas yaparken, topa % 63 oranında sahip oldu. Ama rakip kaleye sadece 3 isabetli şut çekebildi. Yani hareket çok bereket ise yoktu! Bunun da ana sebebi 233 isabetli pasın yarısının bile dikey pas olmamasıydı.
Karabük maçında kilo fazlası varken umut veren Batuhan bu kez kilolarıyla beraber taraftara umut veren özelliklerini de kaybetmiş gibiydi. Bazı anlarda maalesef arkadaşlarına duvar olmak ile 'duvar gibi durma'yı birbirine karıştırdı. Hafta içi 'olmayan kamp' konusunda Batuhan'ı uyaran ve son 2 antrenmanı Batuhan üzerine kurulu kanat varyasyonlarına ayıran Samet Aybaba, ilk yarı sonunda genç santrfora daha da önemli bir uyarı yaptı ve onu oyundan aldı.

BİZİM LİGİN PİRLO'SU
Geçen sezon İngiltere'de Manchester City şampiyon olurken bulduğu gollerin % 29'u duran toplardan gelmişti. Keza 89 puanla Premier Lig tarihinin en çok puan toplayan ikincisi olan Manchester United da ligde attığı gollerin %29.21'ini ölü toplara borçlu! Yıllar sonra İtalya'da şampiyon olurken gollerin %23'ünü duran toplardan bulan Juventus, gollerinin %44'ünü duran toplardan bulup Premier Lig'e geri dönen West Ham vesaire vesaire... Örnekleri say say bitmez, kısaca duran toptan gol atmak ayıp değil, aksine duran toptan gol bulmak modern futbolun olmazsa olmazı!
Nasıl Juventus'un Pirlo'su, Manchester United'ın Scholes'u, City'nin Silva'sı varsa Beşiktaş'ın 'bizim ligde bu yıldızlara eşdeğer etki yapan' bir Fernandes'i var. Bazıları 'Kornerden asist mi olur?' diyor. Fernandes ise kafası kızarsa auttan bile asist yapabilecekmiş gibi duruyor! Portekizli futbol sanatçısı kullandığında adı 'ölü' olan toplar hayat buluyor, hayat veriyor.
Necip'in golünden sonraki an ise daha anlamlı bir hayat belirtisi. Necip'in gol vuruşundan daha güzel olanı hemen Fernandes'e koşması ve ardından oluşan 'takım sevinci' yumağı!

<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs aşısına dai

Bakan Koca paylaştı: Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin ''en yüksek ayaklı viyadüğü'' Eğiste Viyadüğü'nde yüzde 22'si tamamlandı

İzinsiz kazı yapan 11 kişi gözaltına alındı