• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
15 Aralık 2011 Perşembe

Havan kime Pulis?

Yenilen gol talihsizlik ama en büyük talihsizlik Beşiktaş'ın ilk yarıdaki oyun stratejisiydi. Gruptan lider çıkarak bir dahaki turda Şampiyonlar Ligi'nden gelen Manchester Utd ve City gibi zenginlerle eşleşmemek için Beşiktaş'ın %101 kazanması gerekiyordu. Ancak liderlik için bir beraberliğin yettiği Stoke ilk 11'de 3 santrfor (Jones, Fuller, Jerome) ile başlarken, mutlak kazanması gereken Beşiktaş tek santrforla başladı.
Lütfen ilk yarı için kimse 'Stoke, Premier Lig takımı. Üstelik son maçta Tottenham'ı yendi!' bahanelerinin ardına saklanmasın. Dün gece Stoke 11'inde Tottenham'ı deviren ilk 11'den tek bir oyuncu dahi yoktu! İstanbul'a sadece 15 oyuncuyla gelen Delap, Diao, Jerome, Jones asıl mevkilerinden çok farklı yerlerde oynadılar. Yani kısacası İngiltere'nin en kısır futbol takımının B kadrosuyla oynadık. UEFA Ligi'nin en az pas yapabilen takımının yedeklerine karşı yanlış tercihlerle ilk yarıyı çöpe attık maalesef!
ZOR OLAN BASİTTİ
Halbuki Stoke'un bu B takımına gol atmak, penaltı pozisyonundaki kadar kolay: Rakibin orta sahasını toplasan 'teknik kapasite açısından sol kramponu dahi etmeyecek' Fernandes'ten akıllı bir derinlemesine pas. O klas pasa çapraz koşu yapıp rakip savunmanın ağırlığından faydalanan çift santrfor! Santrforlardan birisi de bu tip 'kale önüne çift katlı otobüs park eden' takımlara karşı oynatmamak futbol adına suç olan Mustafa Pektemek! Pektemek'li hücum hattı, Stoke'un üst üste 3 pas yapamayan savunmasına karşı pres ve zamanında Premier Lig'de bonservisi 10 milyon euro eden Fernandes'ten pas konçertosu!
Bu vesileyle Stoke'un hocası Tony Pulis'e kaç zamandır yazıyla atmak istediğim bir gol vardı, onu da izninizle atayım! Stoke'tan biraz daha fazla bütçeyle İngiltere'de en üst lige çıkar çıkmaz önce şampiyon sonra da iki yıl üst üste Şampiyonlar Ligi'nin eski versiyonunda şampiyon olan Nottingham Forest'in teknik dehası Clough'ın sözünü duvara assın Pulis: 'Eğer Allah futbolu havadan oynamamızı isteseydi, futbol sahalarını bulutların üstünde yaratırdı!'
Biz de bugün futbol mutluluğu adına yerden oynayarak o bulutların üstünde hissediyoruz kendimizi. Başta Fernandes ve Pektemek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak