• $16,8182
  • €17,5498
  • 976.791
  • 2470.06
27 Şubat 2014 Perşembe

HATALI 11 = 1 – 1

Tokatspor maçında bile defansif ihtiyatı elden bırakmadan oynatan Mancini’nin Chelsea karşısında Drogba, Burak, Sneijder’lı ilk 11’de bir de Hajroviç gibi fazlasıyla ofansif karakterde bir o kadar da defansif açıdan etkisiz elemanla başlaması çok garip. Maçlara santradan çok önce basın toplantıları ve demeçlerle başlayan Mourinho’nun Mancini hakkındaki “gaza getiren” sözleri mi bunun sebebi? Sebebini bilemiyorum ama sonucu belli: Zaten sağ kanatta Eboue bu seviye için defansif açıdan yeteri kadar sağlam değilken önünde Hajroviç’in oynaması daha doğrusu ilk 30 dakika boyunca sadece kağıt üzerinde sahada sağda olması Chelsea’nin attığı bu seviye için kolay gözüken golün baş sebebi.

2 yıl önce Marsilya’dan sağ bek olarak alınan Azpilicueta sol bekte kendisini o kadar geliştirdi ki Mourinho’nun vazgeçilmez gözüken oyuncularından olan Ashley Cole, İspanyol-Bask oyuncudan formayı bir türlü geri alamadı. Azpilicueta’nın asistiyle maçı 1-0’a getiren golde Galatasaray takım savunmasının aldığı pozisyon hatası büyüktü: Sanki maç 0-0 değil de sarı-kırmızılılar o anda 2-0 yenikmiş ve maçın bitmesine 5 dakika kalmış gibi pozisyon aldılar. Bu yüzden ilk yarı sonunda Galatasaray’ın topa % 61 oranda sahip olması sadece Mourinho’nun ekmeğine yağ sürdü.

Her şeye rağmen ilk yarıda Terry’nin sportmenlik ruhunun yüzüne tükürdüğü pozisyon olmasa, Hajroviç-Yekta değişikliğinden sonra toparlanan Galatasaray, soyunma odasına daha moralli dönebilirdi. “Vaka-yı Donk”tan sonra Erdoğan Arıkan’ın dediği gibi adeta futbol sahalarına bir “pislik bombası” atıldı. Tabii bu futbolcudan futbolcuya değişen bir karakter meselesi. İngiltere’de saha içi kadar dışında da karakter sorunlarıyla ünlü olan Terry’nin yaptığı maç öncesi Donk’la aynı tesiste çalışmış olmasından değil! Yaptığı berbat hareket Terry’i bilen çok kişiyi şaşırtmadı. Bu saçma kural acilen değişmeli ve Terry kadar alçalanlara bariz gol şansını engellemek gerekçesiyle doğrudan kırmızı kart çıkmalı.

YEKTA DENGEYİ KURDU

2. yarıda özel yeteneklerin devreye girmesi gerekiyordu. Sneijder’ın ilk harika ortasında Drogba indirdi, Selçuk’un vuruşu direkten döndü. Sonra Sneijder bir başka ders niteliğinde orta yaptı, Chedjou maçı 1-1’e getirdi. Kamerunlu stoper ayrıca Lille günlerindeki seviyesine dönüp sahanın en başarılı ismi oldu. Telles ofansif kalitesini konuşturdu. Yekta ilk yarım saatteki kayıp dengeyi kurdu.

Ancak Mancini, ilk 11 seçimi kadar Galatasaray takım hücumu kompozisyonunda da hata yaptı. Burak, Drogba çıkana kadar geçen sezonki Şampiyonlar Ligi’ndeki parlak performansından çok uzak görüntü sergiledi çünkü ideal mevkisinin uzağında oynadı. Drogba’nın ise 260 dakikadır isabetli şutu yok.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı