• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
21 Şubat 2011 Pazartesi

Hani deli olan Üzülmez'di

İlk 11'ler açıklandığında, sezon başında Beşiktaş taraftarına mutlu günler yaşatan orta saha üçlüsünün dönüşü son haftaların karanlık tünelinin ucundaki ışık gibi umutlandırdı. Necip'in dinamizmi + Ernst zanaatkarlığı + Guti sanatçılığı= İdeal Beşiktaş orta sahası değil de nedir?
Ancak ilk 4 dakika içinde başrolünde Toraman'ın olduğu 3 vahim kademe hatası yapan savunma dörtlüsü, yine Almeria'dan hallice başladı maça. Hele hele daha perşembe gecesi 'Canlı kurdaşen' döktüren duran top hatalarından sonra yine bir ölü toptan yenilen goldeki San Marino'vari organizasyon bozukluğuna söyleyecek tek sözüm var: Hep aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar alacağını zannedenlere ne denir? Hani deli olan Üzülmez'di?
Bu geriden başlayan 'Kolektif akort bozukluğu'nda 31. dakikada atan Guti'nin harika pasından sonra taraftar bir kez daha kademeye girdi. Ekrem attığı golle Ertuğrul Sağlam döneminde Beşiktaş'a aslında sol açık olarak geldiğini hatırlattı. Gol öncesi Necip'in önde basarak kaptığı toplar ise acaba yerine giren Aurelio'ya 2008 yılında Türkiye'nin en iyi önliberosu olduğunu hatırlatmış mıdır?
Yine de hiçbir şey Ferrari'ye Türkiye'ye futbol oynamak için geldiğini hatırlatamadı gitti! Beşiktaş tam ritmini bulup hem de Toraman'ın golüyle öne geçmişken Ferrari'nin yaptığını içine rakibin formasını giymiş herhangi bir rakip taraftar dahi yapmaz! 4 maç sonra ilk kez büyük kabahat Schuster'de değil. Ama Alman hoca Kiev maçı sonrası sarf ettiği sözler için bir an önce özür dilemeli.
Yoksa açtığı 'Gönül yarası' daha da büyür kangrene döner. Ferrari ise sabaha kadar da özür dilese, kafasında Beşiktaş ve futbolu çoktan bitirmiş zaten. Dikkat etsin de bir gece yarısı İbrahim Üzülmez maskeli birisi onu sıkıştırmasın!

<p>Çevre dediğimiz hadisenin sadece devletlere bırakılamayacağını söyleyen Oğuzhan Bilgin, konuya il

'Çevre, dünya ve tabiat bize emanet olarak bırakıldı'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Kilo vermek için iştah kapatan besinler