• $17,9613
  • €18,4158
  • 1037.04
  • 2864.25
6 Kasım 2012 Salı

Günü kurtaramamak

Tarihi Inter galibiyetinden sonra Sadri Şener en çok Adrian'dan umutlu olduğunu söylemişti. O günden dün geceye kadar Adrian bekleneni vermekten çok uzak kaldı. Polonyalı yaratıcı orta saha belki bonservisine gözü kapalı 5.25 milyon euro verilecek bir oyuncu değil ama bu kadroda bu kadar uzun süre kızağa çekilecek bir oyuncu hiç değil!
Nihayet Trabzon formasıyla ilk golünü atan Adrian, dün gece itibarıyle şu ana kadar yeni santrfor Janko'nun en iyi anlaştığı hücum partneri oldu. Gol de bu ikilinin ortaklığı sonucu geldi. Ancak Yasin ve Olcan yine başka takımların açık oyuncuları gibiydiler. Yasin en kötü olduğu günde bile en azından taktik disipline uyuyor, ofansif açıdan olduğu kadar defansif bağlamda da çalışıyor, çabalıyor, ekmeğini taştan çıkartıyor.

OLCAN NEREYE?
Ancak Olcan, Yasin'in aksine sadece kendisini göstermek için oynuyormuş gibi. İşin aslı Olcan'ın kendisini kanıtlamasından çok taktik aklını ve kolektif bilincini geliştirmeye ihtiyacı var. Artık gözü kapalı zorlama çalımlardan vazgeçip hazır Janko gibi iyi duvar olabilen bir santrfor varken çalımdan çok verkaç ve pas kombinasyonları denemeli. En azından zorlama çalımda topu kaptırdığında maçtan kopmak yerine savunmasına yardım etmeli.
Belki de Olcan arkasındaki sol bek Emerson'a defansif açıdan gerektiği kadar yardım etmediği için Emerson da Olcan'a ofansif açıdan yeteri kadar destek veremiyor. Öyle ya da böyle Trabzon sol kanadı defansif-ofansif devamlılık açısından özlenen Orhan Çıkrıkçı-Abdullah Ercan sol kanat kimyasının çok uzağında.

EMRE GÜRAL?
İşin aslı başta Onur birkaç oyuncu hariç Trabzon ne bireysel ne de kolektif performanslar açısından beklenen seviyede değil. Peki, Emre Güral en azından Antalya için Ömer Şişmanoğlu'nun yaptığını yapamayacak bir yetenek mi?
Ama Güneş skoru muhafaza edip geceyi kurtarmaya çalışırken, Mehmet Özdilek adeta karpuz kabuğundan gemi yaptı, Antalya iyice üst sıralara demir attı.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...