• $15,8958
  • €16,8142
  • 928.557
  • 2394.83
12 Aralık 2011 Pazartesi

Gulyabani

Şike soruşturması, iddianame derken Türk futbolu Kafka'nın 'Dava' eserinin süper çakma ve arabesk bir versiyonuna dönüştü: Maliyeti yüksek, mahiyeti gulyabani!
Ligimiz bayatlamış keçiboynuzu kadar tatsız. Yine de takım aşkı, futbol deliliği, ekmek parası üçgeninde maçları izliyoruz, keçiboynuzunun dibindeki bir yudum şerbet uğruna 90 dakika kemiriyoruz! Malumunuz İBB, Beşiktaş'ın bir nevi gulyabanisi misali. Yine aynı filmi 11. kez izledik dün gece. Pektemek'in golüne kadar topla oynama yüzdesi %62 Beşiktaş lehine. İBB'li oyuncular yere yattıklarından biraz daha fazla topla oynadılar yine. Ama golü yedikten sonra İBB tam da sürekli sağ eliyle yemek yemeye alışmış çocuğun sol eliyle yemek yemeye mecbur kaldığında yapacağı hataları yapacakken, asıl hatayı maalesef Carvalhal yaptı. Bir yudum futbol şerbeti de tadına varmadan yere döküldü!
Yemek teorisini yeşil sahada açalım: Beşiktaş'ı sürekli bozarak oynayan İBB bu kez gol bulmak için kendi yarı sahasına park ettiği 'defansif kamyon'u bozup geride ilk 75 dakikada vermediği açıklar verecekti. Verdi de ama maalesef Carvalhal, Almeida yerine kontratakların patlayıcı silahı Pektemek'i almak gibi vahim bir hata yaptı. O dakikada İBB'nin hocasına 'Beşiktaş'tan puan almak için Beşiktaş takımından kimi oyundan çıkarırsın?' deseler %101 'Pektemek' derdi.

STRATEJİ HATASI VAR

78. dakikaya kadar Beşiktaş ceza alanına 23 orta yapmaya çalışmış, bunlardan sadece 9'u isabetli olmuştu. Yani şu anda 'formunun dibinde olan' Almeida'nın en güçlü yönü olan kafa toplarından faydalanmak mümkün olmamıştı. O zaman nasıl oldu da Carvalhal, Almeida'nın en zayıf yönü olan kontrataklarda Beşiktaş'a ligimizin kontratak krallarından olan Pektemek'ten daha faydalı olabileceğini düşündü?
Biz sabaha kadar düşüneceğiz bunu. Ayrıca Türk futbolunu yönetemeyenlerin sıkıştırdığı hızlandırılmış yaz kursu misali fikstürde Q7 ve Simao yokken Ümit Milli Takım'ın yetenekli açık oyuncusu Burak Kaplan'a neden şans verilmez?
Kadroda 6 merkez orta saha oyuncusu varken rotasyonda bir devşirme orta saha olan Toraman'ın yerine 7.si bile olamayan Alves'in bonservisine o parayı vermek yerine 'acil durum golcüsü' Bobo'yla neden sözleşme yenilenmez, merak bile etmiyorum!

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama