• $33,0645
  • €36,0442
  • 2548.79
  • 11144.8
12 Mayıs 2013 Pazar

Güle güle hoş geldin!

Müdürden izin aldım. İnönü-Şeref Bey'de dün gece başka bir maç izledim. Önce Baba Hakkı, iki rakibini çarşıya yollayıp ceza alanı yayına bir "Zidane pası" gönderdi. Arkadan koşup gelen Süleyman Seba asla hiç bitmeyecek maçımızın ilk golünü attı.

Sonra Sanlı Kaptan ile maestro Yusuf Tunaoğlu, gönlümüzde Iniesta-Xavi'ye

kramponlarını ters giydirecek ustalıkta verkaçlarla ceza alanına kadar geldiler. Küçük Ahmet attı, şampiyonluk geldi!

Rakip bastırdıkça önce Zekeriya sonra kaleci Sabri Dino duvar oldu. Vedat Okyar abi yine çok koştu, hepimizin futbol gönlünün kademesine girdi. Sonuç ne olursa olsun, aldırmadı gönül! Gazi Akınal ve Mehmet Üstünkaya başkanlar aldırdı bir tek: Serpil Hamdi Tüzün hocayı çağırdılar, Kartal daha da yüksekten uçtu. Tüzün'ün altyapıda-özkaynakta özenle yetiştirdiği gözbebekleri Ziya Doğan, Fikret Demirer, Fuat Yaman oyuna girdiler. Gazi ve Mehmet başkanlar çıktı yerlerine Süleyman başkan girdi.

Rasim Kara degajını yaptı, Bora Öztürk indirdi, Necdet topu aldı. Mehmet Ekşi arkadan bindirdi, ne de olsa Samet Aybaba ve Sarı Süleyman kademedeydi. Ali Kemal'in ortasında Ziya Doğan haykırdı "Arka direk bende". Sarı Fırtına Metin Tekin aşırdı, Ziya tamamladı!

Ulvi'si, Kadir'i, Recep'i, Gökhan Keskin'i icabında biz taraftarın bile kademesine girdi. Yolu açtılar. Önce mabed yolundaki 7. ağaca Metin-Ali-Feyyaz yazdık!

Sonra tarihe renkler ötesinde tüm memleketin saygı duyduğu bir sürdürülebilir başarının şanlı tarihini.

EN GÜZEL GOL TARAFTARIN

Gordon Milne hoca, 3. sayfalarda yer alan haberlerde sadece "Oyuncularım çok iyi mücadele etti" dedi. Kaşla göz arasında Şifo Mehmet ve Sergen de geldiler.

Sergen ilk kez bu kadar koştu, üşüdü; üstünü Lucescu Reis örttü. İlhan, Nouma, Pancu'nun formaya üflediği ruha ne Barcelona ne Liverpool ne de Marsilya dayanabildi. İcabında kaleye bile geçtiler, formaya öyle bir emek verdiler ki o ölümsüz sıcaklığa tüm yağmurlar, karlar vız geldi.

Yine de burada atılan en güzel gol taraftarın Van'daki depremzedeler için sahaya attığı atkılarla geldi! Biz burada hiç üşümedik, kimse de hiçbir yerde üşümesin istedik!

Mustafa Denizli hoca kenardan bir bakış fırlattı, Ernst topu aldı. Gerisi daha çok arşiv ama İnönü-Şeref Bey'in her anı ölümsüz tarih!

Dün gece hepsi de adını saymasak da asla unutmayacağımız herkes buradaydı. Her zaman da burada olacaklar. Işıkları tekrar Beşiktaş'ın eşanlamı Süreyya abimiz açacak!

NOT: Maça girene kadar yediğimiz biber gazı da tarihin en çirkin ofsayttan golüydü.

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat

Bakırköy'de alt geçide çarpan tır devrildi! Aynı yerde daha önce 4 kişi hayatını kaybetmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış törenine katıldı