• $16,566
  • €17,5636
  • 970.957
  • 2529.26
9 Mart 2012 Cuma

Göz göre göre

Simeone geldikten sonra Atletico Madrid'in en kötü oynadığı maç 19 Şubat'taki Gijon deplasmanıydı. Sadece o maçı bile izleyen herhangi birisi, Vicente Calderon deplasmanında sol kanadı Quaresma-Veli ikilisinden kurmazdı. Çünkü Simeone yönetimindeki Atletico Madrid en etkili hücumlarını kanatlardan geliştiriyor. Bunun farkına varan tüm rakip teknik direktörler, Atletico'nun kanatlarını tıkıyor. Bu yüzden de Atletico, İspanya Ligi'nde son 5 maçında tek bir galibiyet dahi alamadı.
Atletico'da soldan içeri doğru kat eden Arda ve ortadan sola doğru kat eden Diego yokken, Simeone tüm kanat planını Juanfran-Salvio + ortadan sağa kat eden Adrian üzerine kuracağı gün gibi aşikardı. Maalesef öyle de yaptı. Karşısında ise belki de futbol tarihinin defansif özellikleri en zayıf sol açığı Quaresma ve solbek oynatılarak hem kendisine hem de Beşiktaşsevere yazık edilen Veli'yi buldu. Yani maalesef Simeone bir nevi sağ kanadının karşısında maden buldu.
Simeone gelir gelmez, Mendes kazığı Portekizli sağ bek Silvio yerine sağ açık Juanfran'ı hücumcu sağ beke devşirmiş, semeresini de fazlasıyla almıştı. Dün gece Adrian'ı da ortadan sağa kat ederek kullanınca maalesef ilk yarıda Atletico çok rahat 3 gol buldu.
Atletico'nun en zayıf yönü özel yetenekli oyuncuları savunamaması. Ancak dün gece Beşiktaş'ın özel yeteneği Quaresma sadece esame listesinde vardı. 3-0 geriye düştükten sonra sol kanada defansif önlem almak da Carvalhal'ın teknik direktörlük vizyonunun darlığını maalesef bir kez daha gösterdi. Carvalhal gerçekten iyi bir insan ve inşallah cennete gider ama bir aydır yaptığı hatalarla Beşiktaşsever'in yaşadığı cehennemde maalesef önemli bir rolü var.
450 DAKİKA=13 DAKİKA
Beşiktaş dün maçın tamamını, ikinci yarıya başladığı sol kanadı defansif açıdan boşlamayan stratejiyle oynasaydı şu anda bu kadar mutsuz olmazdık. Son 5 La Liga maçının 450 dakikasında toplam 3 gol atan Atletico'dan 13 dakikada pisi pisine 3 gol yemek ayrı bir mutsuzluk kaynağı. Üstelik de Atletico formasıyla 26 maçta 20 gol atan, dünyanın faal en iyi 5 santrforundan birisi olan Falcao'yu bile durduran Sivok-Egemen tandemine rağmen bu skorla İstanbul'a dönmek daha da sinir bozucu. Bu kadar iyi ve istikrarlı iki stoperin artı önlerinde Ernst varken ilk yarıda bu kadar kötü bir takım savunması performansı sergilemek her şeyden önce teknik direktörlük hatasıdır.

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını