• $8,0722
  • €9,6695
  • 461.42
  • 1408.14
13 Mart 2011 Pazar

Gol(cü) sorunu?

Umut'un 'insanüstü hücum pres' emeklerine saygı duymamak elde değil. Bardağın dolu kısmında saygı duyulması gereken bir şey daha var: Gol vuruşu yetenekleri en iyi gününde bile vasatın biraz üstü olmasına rağmen 100 gol barajına merdiven dayaması...
Ancak bardağın boş tarafına bakınca da şunu düşünmemek elde değil: Acaba Umut'un yerinde ya da yanında '2011 model Şota'vari bir gol sanatçısı olsaydı, Trabzon bu kadar strese girmek zorunda kalır mıydı?
Belki de bu çelişki yüzünden Şenol Güneş, Umut'u dün gece sol kanada yakın yardımcı forvet rolünde sahaya sürdü. Merkez forvet rolündeki Pawel Brozek, Jaja'ya olağanüstü bir asist yaptı. Ancak Rıdvan Dilmence konuşursak gol vuruşlarında Brozek de bir Şota değil!
Jaja'nın golünden önce ve sonra Kasımpaşa'nın ilk 45'te Trabzon kalesinde 4 tehlike yaratabilmesi ise skora aldanıp analiz etmeden geçilmemeli! Trabzon 1-0 öndeyken bile kalesinde tehlikeli pozisyonlar görüyorsa bunun birinci sebebi takımda Selçuk ve Glowacki dışında 'kolektif taktik aklı üst düzey' oyuncu sayısının fazla olmaması!

SAHTE OKEY YATTARA
Bu 'kolektif taktik akıl' meselesinin vücut bulmuş hali Yattara'nın ta kendisi. Yattara doğuştan yetenekleri sayesinde kendisini halen 'takımın her şeyi' zannediyor ancak dün geceki performansıyla aslında 'takımın hiçbir şeyi' olmaya doğru son sürat devam ediyor.
Yattara hücumda 'sahte okey', savunmada ise 'karton açık' etkisizliğindeydi. Böyle devam ederse Trabzon'da kendisine yeni bir sözleşme değil, yeni bir top verirler: Evinin bahçesinde kimseye aldırmadan kendi kendisine oynamaya devam edip erken emekli olur!

<h3>TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BAŞİKA'DA</h3><p>Başika'daki Türk Üssü'ne en son yapılan sa

Başika Saldırısı: Irak'ta neler oluyor?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de