• $15,9786
  • €16,9318
  • 948.397
  • 2388.76
22 Ekim 2012 Pazartesi

Forvet(sizlik) karmaşası

Beşiktaş Samet Aybaba'nın kaptan olduğu, sahaların pancar tarlasından kötü olduğu dönemlerde bile ilk 45'teki kadar gereksiz uzun top şişirerek oynamadı. En son uzun boylu, kafa toplarında etkili bir santrforu sırf solak diye orta sahanın solunda gördüğümüzde yıllardan 1995'ti. Halen cüzdanımda resmini taşıdığım Stefan Kuntz asla Almeida ile karşılaştırılmayacak başka türlü bir futbol harikasıydı ama!

TERS AYAK ÇIKMAZI!..
Üstelik 17 yıl önce futbol da bambaşkaydı! Şimdilerde 'ters ayaklı kanat oyuncuları' çağındayız ya herhalde o yüzden 20 dakika kadar Almeida ile Holosko kanat değiştirip sinirleri daha da fazla bozdular! O 'ters ayaklı kanat makro taktiği'nde solak bir oyuncu sağda oynatılırken en azından sağ ayağı ile pas verebilmesi gerekmez mi? Ama sağa alınan Almeida Beşiktaş topu kaybettiğinde ya faul yaptı ya da sadece yürüyerek maç izledi. Diğer kanatta Holosko maalesef sol ayağını sadece yürümek için kullandı.
40'ta iki kanat yine yer değiştirdi ama ortadaki Batuhan'ın etkisiz elemanlığı değişmedi. Beşiktaş'ta değişmeyen en kötü şey ise Beşiktaş'ın dünyanın en saçma gollerini yemeye devam etmesi oldu.
Dünyanın her yerinde serbest atışta 9.15'e açılmayan oyuncu kart görür ama bizim ülkede bu duruma itiraz eden oyuncu görüyor! Yine de keşke Sivas maçında baraj nizami değilken atışı kullanma hatasını bu kez Fernandes tekrarlamasaydı.

BAMBAŞKA BİR 2. YARI...
Taraftar sanki Beşiktaş, Barcelona gibi oynamışçasına destekledi, takımı ayakta tuttu. İlk yarıdaki 95 model futboldan vazgeçilince de Beşiktaş, taraftarın 4 haftadır özlediği gibi oynamaya başladı. Önce Oğuzhan'ın yardımcılığındaki Fernandes'in orkestra şefliği dengeyi değiştirdi. Sonra da Fernandes'in frikik konçertosu, skoru eşitledi. Beşiktaş 1 dakikada 2 karşı karşıya pozisyon kaçırdı. Trabzon ise bu maçtan önce gollerinin %46'sını kaydettiği sağ kanadından Uğur Boral'ın defansif zaaflarından faydalanarak kontra tehlikeler yarattı. Fernandes ilk geldiğinde tipi Jimi Hendrix'e benziyordu. Ancak önünde gol atmakla görevli olanların sinir bozucu performanslarının sonucunda hidayete erdi! Artık bizim caminin imamına benziyor! Allah kendisine sabır versin...

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister