• $16,1065
  • €17,2529
  • 960.762
  • 2387.05
27 Ağustos 2012 Pazartesi

Film içinde film

G.Saray'a karşı en doğru oyun stratejisi, 'Baskın basanındır' şiarıyla 'kontra hücum pres' yapmak. Ama Beşiktaş ilk 30 dakikada bunun tam tersini yaptı. Yarı alana gömülüp rakibi karşılamaya çalıştı. Bu da G.Saray'ın Beşiktaş yarı alanına yayılmasına sebep olurken savunma arkasına atılan her top G.Saray gol pozisyonuna dönüştü. Bu durumun ilk nedeni G.Saray'ın virtüözü Selçuk İnan'ı önde basarak pasifize etmeyince oyunu kendi yazmışçasına okumasıydı. İkincisi ise önde basarak oynayan Sevilla'da depar atmaktan çok kademe paylaşımıyla işini yapan Escude'nin Sivok ile uyumsuzluğuydu.
Belki de Beşiktaşlı oyuncular 8. dakikadaki ilk golü kutlamaktan çok kendi aralarında konuşmayı tercih ederken bu taktiksel çelişkiyi tartışmışlardı. 30. dakikadan sonra bambaşka bir Beşiktaş ortaya çıktı. İkinci golde 'Baskın basanındır' şiarıyla yapılan preste G.Saray maçlarında bambaşka bir forvete dönüşen Holosko golü bulurken Olcay Şahan, Duisburg'da yıldızını parlatan 'mikser oyuncu' rolünde fark yarattı.

HITCHCOCK FİLMİ
Maçın kalanında da Beşiktaş adına gizli kahraman Olcay ve Veli olmaya devam etti. Takım ileride basınca 'durmayan toplar'da da virtüözlüğünü devreye sokan Fernandes oyunun temposunu dikte etti.
Aslında Cenk'in Alfred Hitchcock filmlerine 'ezeli rakip' olacak korku filmi tadında hataları hariç 30 ile 80. dakikalar arasındaki Beşiktaş performansı fazlasıyla umut verdi.
Tabii hakemin penaltı kararındaki hatası da bambaşka bir film konusu! Ancak Alfred Hitchcock'unkiler gibi kaliteli filmlerin değil! Ucuz sabun köpüğü komedilerde oynanan halı saha maçında bile böyle hata yapılmaz!
Hatalar bir yana, Rangers'ta son 5 yılda derbi maçlarındaki fark yaratan performansıyla takımın 2 şampiyonluğunun başrolünde olan McGregor'un sakatlığından dolayı olmamasına ne demeli? Son 3 sezonda 114 maçın sadece 3'ünde sakatlığından dolayı forma giyemeyen İskoç kaleci, Türkçe dilinde ilk olarak 'Beşiktaş şanssızlığı' kelimesini mi öğrenmiştir?

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti

Öyle bir ameliyata imza attı ki! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı