• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
31 Ocak 2012 Salı

Fernandes'sizlik

Beşiktaş, Ekrem'in 'bayat kabak tadı' veren kademe hatalarından birisi sonucu    1-0 geri düşerek başladı. Ofsayda ya geri 4'lünün tamamı çizgi halinde çıkar ya da orta sahayla savunma bütünleşerek koordineli çıkılır. Tabii savunma ile orta sahanın bütünleşebilmesi, birbirine eklemlenerek ofsayt taktiği uygulaması için öncelikle orta sahanın kanatlarının takım savunmasına yardım etmesi gerekir. Ancak bir takımda açık oyuncuları savunmayı zaruret olarak görüyor ve takım savunmasına hiçbir katkı sağlamıyorsa, o takımın savunmacıları da 2 kişilik savunma yaparken hücuma katkı yapacak takati bulamazlar.
Q7 sakatlıktan yeni çıktı, tamam; zaten en fit halinde bile savunmada asla hücumdaki kadar aktif ve faydalı değil. Ancak Simao hem hücum hem de savunmada 'Turist Ömer kontenjanı'ndan kafasına göre takılmaya devam ediyor. Hilbert'in yokluğunda 'savunma ve hücum arasındaki kazandıran devamlılık' kanatlarda bir türlü sağlanamıyor.
Yaş ortalaması Rüştü'den 15 yaş küçük olan 'Anadolu'nun Arsenal'i' Kayseri şampiyon olmuş takımlarla yaptığı 7 maçta sadece Beşiktaş'tan 3 puan almıştı. İlk 15 dakikada Şota'yı teknik direktör olarak yetiştiren Van Gaal'in 'En iyi savunma hücumdur' prensibi, Kayseri'nin kalesinde hiç şut görmemesini sağladı. Sonra Fernandes ağırlığını koyup Beşiktaş topa ve oyun temposuna hakim olmaya başlayınca işler değişti. Kayseri, Maradona'dan sonra ArgentinosJuniors'un satarken en büyük bonservis gelirinikazandığı oyuncu olan Navarro'nun kurtarışları sayesinde skoru korudu.
TADIMIZ İYİCE KAÇIYOR
İlk yarıda Beşiktaş, rakibine göre 36 tane daha fazla isabetli pas yapmıştı. Ancak bu farkı yaratan Fernandes'in gördüğü kırmızı kart, Beşiktaş'ın hem temposunu hem de pas trafiğini bozan en önemli etken oldu. Fernandes'in pozisyonu bir yana, 2. yarıda Pekarik'in elle oynamasına 2. sarı kartı çıkarmayan Kamil Abitoğlu ile Fırat Aydınus arasındaki fark Ekrem ile Hilbert arasındaki fark kadar çok. Beşiktaş lehine ya da aleyhine fark etmez, hakem hataları fikstür saçmalıklarıyla beraber ligin tadınıdaha da fazla kaçırmaya devam ediyor.
Sayın Demirören'in hatalı her açıklamasından sonra Beşiktaş'ın yenilmesi ise ayrı bir yazı konusu! Avrupa'ya gitmeden o borç nasıl kapanabilir ki? Artık üstüne bir bardak su içmiyor, sinirden direkt kar yiyoruz!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak