• $13,5723
  • €15,2864
  • 794.25
  • 1951.17
23 Eylül 2012 Pazar

Fernandes'e faul serbest mi?

Bir zamanlar NBA'de Michael Jordan ne ise bu sezon da Türkiye Ligi'nde Fernandes o! Bu yüzden Gaziantep,Fernandes'i durdurmak için 'oneandbox' (bir kişi adam markajı diğerleri kademesinde alan savunması) defansif taktiğiyle başladı. NBA'de adama adama yasaktıfakat Avrupa basketbolunun Jordan'ı DrazanPetroviç'e'oneandbox' yaparlardı.
Fakat baskette 1 oyuncu 5 faul yapınca oyun dışı kalır. Ama Türkiye'de Fernandes'efaul serbest ne de olsa! Geçen yıllarda olduğu gibi canı yanan Fernandes bunu dile getirince ceza alıyor hatta!
Ama işte Fernandes'inkramponları, Jordan'ın elleri kudretinde. Dün geceden önce son 4 Antep deplasmanında hiç galibiyet alamayan Beşiktaş 80 yıllık zarar veren 8 yıllık Fetret Dönemi sonunda ilk yarıda'takımoğlutakım'dı: İlk yarıda oyuncuların bireysel yeteneklerinden daha yetenekli bir takım karakterinde oynayan Beşiktaş'ta herkes topu kaptığı anda hücuma çıkarken, top kaptırılır kaptırılmaz da 3 yıl üst üste şampiyon olan takımı hatırlatan şekilde hep beraber presli savunmaya geçildi. Bu ofansif-defansif devamlılık stratejisiyle 35. dakikada rakibin 2 katı isabetli pas (132-66) yaptı Beşiktaş ve Antep'e tek gol pozisyonu vermedi. İlk 15 dakikada 50'si isabetli 60 pas yapan Beşiktaş'ın Mozartvari ustalıktaki orkestra şefi Fernandes'ti yine.
AKORT BOZULUNCA
Ne de olsa iyi bir futbol takımı piyano gibidir, Fernandes gibiler ustalıkla çalar, diğerleri o piyanoyu sırtında taşır. Ancak o piyano virtüözü başka bir ligde kırmızı kart yağmuruna dönüşecek tekmelere maruz kaldığında piyanonun da akordu bozuldu.
Hakem 'oneandbox'ın 'tekme ve daha çok tekme'ye dönüşmesine göz yumdu. İkinci yarıda başta Fernandes olmak üzere fazlasıyla yıpranmış bir Beşiktaş vardı. Ancak yıpratılmış Fernandes bile Almeida'nın golünde gördüğümüz gibi Türkiye liginde Jordanvari bir pas virtüözü kudretinde.
Samet Aybaba, sol kanat değişikliğiyle piyanoyu yeniden akort etmeye çalıştı. Ancak kendisinden hiç beklenmeyecek bir hata yapan Sivok adeta en çok güvenilen dağa tipi yağdırdı! Öyle vahim bir hata yaptı ki Yıldırım'a bile penaltı çaldırttı!Ayrıca Orhan Gülle gibi bir yeteneği bedavaya harcayan zihniyet(sizlik)le mutlaka hesaplaşmak gerekmez mi?

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!