• $9,5069
  • €11,092
  • 546.199
  • 1455.42
2 Nisan 2013 Salı

Fernandes gerçekleri!

Gördüğümüz tüm Fernandes fotoğrafları futbol ve hayat güzellikleriyle dolu. Mesela Mersin'e attığı golden önceki top kontrolü. Futbol topu zaman zaman Fernandes'in ayaklarında kendisi gibi babasız büyüyen bir çocuğun baba niyetine sevdiği kişi kadar değerli. Fakir bir çocuğun sokakta bulduğu altın gibi...
Rakip oyuncuya kendi kalesine attırdığı golden önceki korneri... Kendisine atılan tekmeden sonra "Hayat böyle, en iyisi futbol oynamaya devam edelim" dercesine Doktor Sokrates'i anımsatan vakur duruşu... Kazanılan maçlardan sonra takım arkadaşlarına haftalık maaşının tamamını harcayıp ısmarladığı yemekler...
Fernandes üzerinden yalan reyting peşindekiler bu fotoğrafları alıp kapak olarak duvarlarına assınlar! "Ben maksatlıyım" diyorlarsa o zaman Cantona'ya havale edelim!

FERDİ'YE RAĞMEN

Bir diğer gerçek: Beşiktaş, Fernandes'e rağmen zar zor kazandı. Avrupa'nın 10 büyük liginde ilk 3 sıradaki 30 takımdan sadece Beşiktaş yoğun milli maç trafiğinden sonra kamp yaptı. Son 9 maçının 7'sini kaybedip hiçbirini kazanamayan Mersin'e hazırlanmak adına neden bu kamp yapıldı açıklamak güç. Ancak kamp kapsamında hazırlık maçı yapıp sakatlığı yeni geçmiş ve milli takımda da forma giymiş Almeida'yı o hazırlık maçında oynatınca zaten başa bela olan sakatlık illetinin nüksetmesi şanssızlıkla açıklanamaz!
Avrupa'nın 10 büyük liginde ilk 3'teki 30 takımdan 29'u ligin son sırasındaki takımla oynarken maça 2 önlibero ile başlamıyor. Çünkü hiçbirinin hocası 2 önlibero ile başlayınca defansın daha sağlam olacağı yanılgısına düşmüyor. Lakin Aybaba hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç alacağını zannediyor. Rakibinizden daha güçlüyseniz onun zaaflarından istifade edecek ofansif taktikle maça başlarsınız. Aksi halde bu sezon olduğu gibi ligde maç yaptığınız tüm takımlardan gol yersiniz.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu