• $9,4962
  • €11,0485
  • 548.568
  • 1519.25
26 Nisan 2013 Cuma

(Fenerbahçe-Benfica) Hücum ateşi direği yendi

 

Fenerbahçe, Gladbach deplasmanından beri UEFA’daki açık ara en iyi ofansif performansını sergiledi. 78 yılın 76’sında sadece 3 takımın şampiyon olduğu Portekiz Futbol “Kast” Ligi’nde Benfica’nın 6 aydır namağlup olması istatistikleri UEFA Ligi seviyesi için sadece bir illüzyon! Temsilcimiz rakibine her dalda üstünlük kurdu. Benfica’nın 2 katından daha fazla şut attı, maalesef 3’ü direkten döndü. İlk 45’te Fenerbahçe hem topa daha çok sahip olan, hem de rakibine göre daha fazla isabetli pas yapan taraftı. 

CARDOZO’YU HAVADAN DURDURMAK!

Cardozo gibi bir “hava topları generali”ne rağmen hava toplarında da Mehmet Topal farkıyla üstünlük kuran taraf oldu. Cardozo ilk yarıda hava topu mücadelelerinin sadece yarısında başarılı olabilirken onu neredeyse her pozisyonda havadan “gölge kademesi”ne giren Mehmet Topal hava toplarının % 83’ünde başarılı oldu.

GÖKHAN GÖNÜL’ÜN TAKTİKSEL ZEKASI

Sadece ligimizin değil Avrupa’nın en iyi 10 golcüsünden birisi olan Sow, kısa sürede bu kadar yıpratıcı bir sakatlıktan kurtulmasıyla bile fazlasıyla takdiri hak ediyor. Gökhan Gönül, Ola John’un defansif eksiklerinden olabilecek en efektif şekilde faydalandı. Penaltı da Gökhan’ın taktiksel-pozisyonel açıdan yarattığı fark sayesinde geldi.
Ancak Benfica’nın en iyi oyuncuları kaleci Artur kadar koruduğu kalenin direkleriydi. Evet, penaltı kaçar ama saha içinde Sow ve Kuyt gibi Baroni’den penaltı kaçırma şansı daha düşük isimler varken bu kadar tarihi öneme sahip maçta kaçan penaltı ekstradan can sıkıcıydı!

KAÇAN PENALTI İYİCE ATEŞLEDİ

Ama kaçan penaltının yarası, moral bozmadı aksine Fenerbahçe’nin hücum ateşini gürbüzleştirdi. İkinci yarıda Benfica o kadar bunaldı ki sağ forvetleri Salvio kolektif stres sonucu topu gelişigüzel kornere attı.
Tabii ki Salih’in oyuna girişinden sonra Socrates’i anımsatan cinsten rakibin üstüne üstüne driplingleri ve Kuyt’un Melgarejo karşısında kurduğu mutlak üstünlük baskıyı katmerleyen, Benfica’nın stresini büyüten cinstendi. Gol de Fenerbahçe’nin rakibine hissettirdiği o çaresizlikle karışık stresin eseri olarak geldi. Sonunda direk bile o hücum ateşine yenik düştü! Gerisini Volkan, Egemen ve Yobo liderliğinde İtalya Ligi’nde mücadele etmeyen en sağlam İtalyan takım savunması halletti!

<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu