• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
29 Eylül 2013 Pazar

Fatih’siz Terim futbolu

Sneijder erkenden sakatlanıp çıkınca Galatasaray,  Fatih Terim sonrası ilk maçında 3. Fatih Terim döneminin ilk şampiyonluğundaki formata döndü. O dönemden farkı ise Bruma’sıydı. Dün gece Bruma Galatasaray hücumlarının doğum anlarının en etkili, finiş anlarının ise en etkisiz oyuncusuydu. Ancak Bruma, Türkiye Ligi’nin ortalamasının çok üstündeki dripling, birebir adam geçme yetenekleri ve hızıyla o pozisyonları gole çevirmeye başladığında zaten fiyatı 3’e katlanacak!
Fatih Terim’siz ilk maçta Fatih Terim’in sezon başından beri düşlediği kalitede başladı Galatasaray. İlk 45’te ligin en formda ekiplerinden Rize’yi adeta sürklase etti. 2. yarıda ise Rıza Çalımbay’ın oyuncu ve format değişikliğine Galatasaray teknik heyeti gerekli taktik cevabı veremeyince oyun dengelendi. Galatasaray ilk yarıdaki üstünlüğünü ikinci yarının ilk 20’sinde mumla aradı.

MELO OLMAYINCA...

Kweuke’nin hava toplarında Semih ve Dany’e kurduğu üstünlük kadar Galatasaray’ın merkez orta sahalarından hiçbirinin stoperleriyle Kweuke arasına girip perdeleme yapmaması da 45 ile 65 arası bocalamanın sebeplerinden biriydi. Melo olsaydı, Kweuke ile stoperlerinin arasına defalarca girip Rize’nin kolayca baskı kurmasını engelleyebilirdi. Melo’nun yokluğu ve Engin’in fizik kondisyonunun % 100 olmaması nedeniyle Selçuk defansif açıdan 2 kişilik oynamak zorunda kaldı. Selçuk’un kırmızı gördüğü pozisyonu tekrar tekrar izlememiz gerek. Pozisyon kartlık olsa da olmasa da asıl mesele Türkiye’de futbolseverlerin % 99’unun artık hakemler ve TFF’ye en ufak güveni olmaması.
10 kişi kalan Galatasaray’a dönersek… Galatasaray zaten 2. yarının önemli bir kısmında kâğıt üzerinde 11 kişi oynasa da Amrabat’ın takım arkadaşlarına zerre uyum sağlayamaması nedeniylepratikte 10 kişi oynuyor gibiydi. Amrabat oyundan çıkınca Galatasaray 10 kişi kalmasına rağmen son 20 dakika daha üstün olan taraftı. Yeni gelecek teknik direktör seçilirken kadrodaki bu çelişkiler de göz önünde bulundurulmalı.

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor