• $7,4186
  • €9,0142
  • 446.36
  • 1569.35
16 Eylül 2011 Cuma

Evet ama yetmez!

Futbol topu yaşadığımız hayatın mikrokozmosu misali! Futbolu sadece futbol zanneden bakarkör 'futbol tüccarları'na inat, futbol yaşadığımız hayatın yansıması, metaforu...
Neyse ki dün gece de 'insanlığın baş düşmanı son model iğrenç silahlar'la değil, yeşil sahada 'dünyanın en güzel icadı futbol topu'yla kozlarımızı paylaştık! İsrail devleti ile onun teröründen mağdur da olan halkını birbirine karıştırmak şovenizmin tuzağıydı. O tuzağa düşmek yerine 'insani kontratak'larla İsrail devleti ile vatandaşlarını birbirinden ayırdık. Hümanizmin yeşil sahaya yansıyan tadını çıkardık! 'İsrail devleti gibi ırkçı değiliz, onlara inat olmayacağız da' dercesine sadece aşkımızı, yaşama sebebimizi destekledik! 
Almeida'nın ilk golündeki ustalığı da desteklenmeyecek cinsten değildi hani. Portekizli gol sanatçısının, yerde bilinçli şekilde bir kere topu sektirip öyle yaptığı usta vuruş ve ikinci golü: Almeida'nın geçen sezon nasıl Bundesliga'da oynadığını, dakika başına en çok gol atan oyuncu olduğunu haykırır cinstendi.
İNÖNÜ SENFONİ ORKESTRASI
Aurelio'nun usta işi asisti ve golü de, kariyerinin zirve noktası Euro 2008'deki süper performansını hatırlatır cinstendi. Aurelio'ya nazire yaparcasına mükemmel bir asiste imza atan Quaresma'nın 2. goldeki pası ise Salvador Dali'nin futbol sanatı versiyonuydu! Aurelio'nun kafa golündeki Fernandes asistindeki ustalık Fikret Demirer, Şifo Mehmet'i hatırlatan cinsten bir futbol güzelliği ayrıca!
Eskişehir maçındaki Hababam Sınıfı'nın meşhur müfettişi Hüseyin Şevki Topuz kafa karışıklığı sona eren Carvalhal'a da bant çıkartalım! İlk lig maçında Beşiktaş 2-1 yenikken ileri çıkmak isteyen Sivok'a izin vermeyen Portekizli hoca bu kez rakibi sahiden iyi incelemiş. Diğer stoperimiz Egemen'in golü de bu incelemenin mutlu sonu misaliydi.
Yine de gecenin asıl yıldızı 'İnönü Senfoni Orkestrası' idi... Ne de olsa futbolcular gelip geçici ama kulübün asıl ve nihai sahibi olan taraftar fazlasıyla kalıcı. Dün geceki insanlığın yüz akı olan 'hümanist duruş'la 'ne pahasına olursa olsun futboldan gelen kuruş'u birbirine karıştıranlara ilham kaynağı olsun! Şovenizmin hesabı bir kez daha Çarşı'ya uymadı. 'One Minute'e evet ama yetmez! 5 dakikada Beşiktaş paha biçilmez!

<h3>Başkan Erdoğan: Görev değişiklikleri mutlaka olacak</h3><p>Başkan Erdoğan 2 ilde düzenlenen AK P

20 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türk mühendisler yaptı! Samur suya indirildi

ABD'de güvenlik önlemleri arttırıldı! Askerler sokaklara indi